Demirtaş ile Zeydan Aynı Koğuşta

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın yattığı Edirne F Tipi Cezaevi’ndeki koğuşuna Abdullah Zeydan getirildi.

Terör örgütüne üye olma soruşturması kapsamında dokunulmazlığı kaldırılan Selahattin Demirtaş’ın önce gözaltına alınması ve ardından tutuklanmasının ardından 4 Kasım’da Diyarbakır Cezaevi’nden alınıp, Edirne F Cezaevi’ne konulmuştu.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın tutuklanmasından 2 gün geçtikten sonra gözaltına alındıktan sonra tutuklanan Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan, Demirtaş’ın yattığı Edirne F Tipi Cezaevi’ne konuldu. Demirtaş, yönetime sunduğu bir istekle Abdullah Zeydan ile aynı konuşta kalma talebinde bulundu. Cezaevi İdare ve Gözlem Kurulu, Demirtaş’ın bu durumunu ani karar vererek kabul etmedi. Kurul ardından Demirtaş’a verdiği cevabı yenileyerek, tekrar değerlendirdi ve Demirtaş’ın koğuşuna Abdullah Zeydan’ın geçmesi kararını verdi.

Demirtaş ile Zeydan için verilen karar neticesinde bu sabahtan itibaren artık Hakkari HDP Milletvekili Abdullah Zeydan ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, aynı koğuşta kalıyor. Selahattin Demirtaş ve Abdullah Zeydan geçtiğimiz günlerde de kitap okuma salonuna birlikte gidiyormuş.

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN