Cilt dolgusu nedir? | Faydaları ve zararları

Cilt Dolgusu Nedir? Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Cilt dolgusu son yıllarda sıklıkla tercih edilen işlemlerin başında geliyor. Pek çok kişinin tercihi olan bu yöntemlerin faydaları ve zararları da pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Peki, cilt dolgusu neden yaptırılır? Faydaları ve zararları bulunur mu?

Cilt Dolgusu Neden Yaptırılır? Faydaları ve Zararları Var Mıdır?

Cilt dolgusu; zamanla beraber yüzü yaşlanma süresinde olanlar tarafından yaptırılmalıdır. Cilt, yaşlanmayla beraber sarktığı gibi aynı zamanda hacim kaybı da yaşar. Çene hattı ve elmacık kemikleri gibi yüzü yüksekte tutmakta olan kemik yapılarda kayıp oluşur ve yüz sarkar. Özellikle gözaltlarında bu hacim kaybı ön plana çıkar ve orta yüz çeker. Dudak ve burun kenarlarındaki çizgilenme derinleşir.

Tüm bu sorunların çözümü cilt dolgularından geçtiği için popüler bir uygulamadır. Cilt dolguları; sarkmaların ve çizgilerin önüne geçer. Herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Ancak, gereği bulunmayan dokularda; özellikle çok genç ciltlerde uygulanması pek çok uzman tarafından önerilmemektedir. Gereği olmayan yüzlere yapıldığı zaman, doğallıktan uzak bir görüntüye neden olur.

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN