Cilt bakım ürünleri nasıl seçilmelidir?

Strese maruz kalmayan sağlıklı bir cilt sıklıkla kendini yenileyebilmektedir. Kuru, hassas veya hasarlı cilt, desteğe ihtiyaç duymaktadır. Yapılabilecek doğru günlük cilt bakımıyla, cilt bariyerinin yenilenmesini teşvik edebilmektedir.

Cildin yağ ve nem içeriğini iyileştirebilir, kalıcı cilt hasarını önleyebilirsiniz. Bununla birlikte, uygun olmayan cilt temizliği ve cilt bakım ürünlerinin kullanılması, cildin durumunu kötüleştirebilir ve ayrıca sağlıklı cildi bozabilmektedir. Bakım ürünlerini ve önlemlerini seçerken, birkaç temel kurala uymak önemlidir.

Bakım Ürünleri

Özellikle kuru ve hassas ciltler için tasarlanan bakım ürünleri, yağ ve nem eksikliğini telafi etmek, cildin esnekliğini geri kazandırmak, bariyer fonksiyonunu iyileştirmek ve daha fazla dehidrasyondan korumak için tasarlanmıştır.

Ürünün etkisi için belirleyici, hazırlanmasının doğası ve bileşenlerin bakım maddelerinin birleşimidir. Kuru cilt bakımı için yüksek yağ içeriğine sahip emülsiyonlar özellikle uygundur. Bakım ürünlerini seçerken dermatolojik olarak test edilmiş ve uzmanlar tarafından özellikle tolere edilmiş ürünleri seçmelisiniz.

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN