Çatılı Konteyner Nedir?

Çatılı Konteyner Nedir?

Prefabrik yapı alanında modern teknolojiler kullanılarak yapılan çatılı konteyner ev fiyatları, her yönden bakıldığında son derece caziptir. Her şeyden önce, prefabriklerin avantajları, her açıdan konteynerlerin maliyetine yansır. Önemli bir fiyat ve maliyet avantajı, konteyner yapılarının imalatının, kullanıldıkları inşaat sürecini gerektirmemesidir.

İster 21 m2’lik tek bir ünite, ister binlerce m2’lik devasa yapılar olsun, kendi bünyesinde üretilir ve sadece yerinde kurulur. Yapılması gereken beton, duvar, kalıp, boya, badana, elektrik veya sıhhi tesisat gibi iş adımları yoktur. Kolay kurulum ek malzeme gerekmemesi çatılı konteyner ev fiyatları için önemli bir avantajdır.

Konteyner yapı sistemi, üstün avantajları ile acil inşaat ihtiyaçlarında son yıllarda en çok tercih edilen yapı modelidir. Konteyner bitmiş üretim, nakliye ve inşaat alanına yerleştirildikten sonra kullanılabilecek pratik bir yapı modeline verilen isimdir. Yaşam konteyneri, inşaat alanında öne çıkmasıyla taşıma konteynerinden farklıdır. Burada bahsettiğimiz konteyner çeşitleri günlük hayatta ihtiyaç duyulan farklı yapı modelleridir. Hızlı ve güvenli üretim modeli ile yüksek yalıtımın avantajları konteyner çeşitlerini konteyner evleri de kapsayacak şekilde genişletmiştir.

Koyternerin Konut Olarak Kullanımı

Günümüzde konteyner yapı sistemi müstakil yaşam tercihlerinde öne çıkan yaşam seçenekleri arasında yerini almıştır. Uzun yıllar güvenli kullanım avantajı, kurulum aşamasındaki kolay yapım süreçleri, çeşitli ustaları gerektirmeyen bir yapı modelinin avantajı ve en önemlisi konteyner evin ucuz fiyatları bu yapı modelini müşterilerinin konut tercihlerine dahil etmiştir. Hatta son zamanlarda en çok merak edilen ve araştırılan ev modelleri arasında yerini almıştır. Her yıl birçok kişi konteyner sistemi ile ev konforunu yaşıyor. Hatta iki katlı konteyner ev seçenekleri ile.

Konteyner Ev Modelleri

Yenilikçi prefabrik sistemlere sahip konteyner ev modelleri, çeşitli alanlarda inşaat ihtiyaçlarına pratik çözümler sunuyor. İnşaat konteyner yapısının boyutu, gerekli yapıların amacına ve konumuna bağlıdır. Standart 3×7 konteyner modelleri kullanılarak 20’ye yakın farklı planda hazır yapı çözümleri sunulmaktadır. Ofislerden yaşam alanlarına, kantinlerden yatakhanelere hatta iki katlı konteyner ev modellerine kadar çeşitli mekanlarda standart konteynerler tercih edilir. Ayrıca 3×7 konteyner modelinde 7 adet bulunan tuvalet ve duş konteyner modeli de standart olarak üretilen ve sunulan yapı çözümleri arasındadır.

Konteyner Ev Fiyatları

Konteyner fiyatlarını cazip kılan önemli detaylardan biri de ek proje ve tasarım bütçesi gerektirmemesidir. Yine bina güvenliğini sağlamak için statik hesaplamalar yapmak için herhangi bir bütçeye gerek yoktur. Çünkü konteyner yapı modelleri arasında ihtiyacınıza uygun hazır konsept projeler bulacaksınız. Bu hazır konsepti konteyner evden yurt binasına ve şantiyede kantine, okuldan hastane binasına ve ofis binalarına kadar bulabilirsiniz. 2+1 ya da 3+1 hangi modelde yaşamak istediğinizi belirtmeniz yeterlidir.

Özel projenin evdeki oda sayısı ve iki katlı konteyner evgibi detayları vermeniz yeterli. Elektrik ve sıhhi tesisat projeleri için ek bütçeler ayırarak para ödemek zorunda kalmazsınız. Çünkü tamamlanan her projede binaların elektrik ve su tesisatı sizlere sunulan hizmetler arasındadır. Uygun fiyatlarla prefabrik çatılı konteyner ev konseptleri, farklı alanlardaki inşaat ihtiyaçlarına en iyi çözümü sunmaktadır. Hazır tasarım, hızlı üretim, uygun lojistik imkanlar, kısa sürede kurulum ve yerinde montaj avantajları çatılı konteyner ev fiyatlarına bir cazibe olarak yansıyor.

Her Bütçeye Uygun Çatılı Konteyner Ev Fiyatları

Standart 3×7 konteyner modelleri ile kombine yapı sistemi kullanılarak 4 kata kadar tek veya çok katlı inşaat projeleri sorunsuz bir şekilde uygulanabilmektedir. Kombine konteyner modeli bir grup evde en çok tercih edilen modeldir. Konteyner modelleri, enerji üretimi sayesinde hızlı montaj ile güvenli ve ekonomik yapı avantajı ile ev grubunda tercih edilen yapı modelidir. Çatılı konteyner ev fiyatlarıhakkında detaylı bilgi almak için https://www.sanayiden.com/prefabrik-yapilar-sanayi-urunleri adresimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Etiketler

YORUM YAZIN