Çamaşır Makinesi Sıkmaya Geçtiğinde Çok Ses Çıkartıyor

 

Çamaşır makineleri temel çalışma prensibi gereğince, kapasiteleri ölçüsünde farklı devir hızlarında ön yıkama, yıkama ve sıkma fonksiyonlarını yerine getirir. Bu şekilde çamaşırlardaki kirlerin tamamen temizlenmesi ve makineden neredeyse kuru şekilde çıkartılmasını sağlar. Bunu yapmak içinde çamaşır makinesi temel çalışma prensibi olarak kazanı mevcut işlem fonksiyonuna göre farklı devir hızlarında çevirir. Fizik kanunları çerçevesinde de yüksek devir hızında yük dolu bir kazanının dönüşü ciddi bir ivme ve direnç ortaya çıkartabiliyor. Dolayısıyla makinenin yerinden oynamadan ve parçalanmadan yüksek devir hızında kazan dönüşü sağlayabilmesi için mutlaka dayanıklı ve sağlam rulman yani esneklik sağlayacak parçalara sahip olması gerekir. Eğer çamaşır makineniz normal yıkama yaparken her şey normalken, sıkma programına geçtiğinde sanki uçak kalkıyormuş gibi ses çıkartıyorsa bu makinenizde bir problem olduğunu gösterir. Profesyonel Göztepe Arçelik Servisi hizmet desteği ile çözülebilecek bir sorundur.

Çamaşır Makinesi Rulman Arızası Nedir?

Çamaşır makinenizin kazanının yüksek devirdeki dönüşü sırasında alt kısmında bulunan “rulman” isimli parçalar oluşan direnç esneklik ile sağlam bir şekilde karşılar. Ancak makineniniz sıkma programında en yüksek devir hızına ulaştığında rulmanların bu direnci karşılayamaması kazanının yerinden oynamasına ve hatta zıplamasına neden olur. Bu durumda çok ciddi bir ses gelmesine yol açar. İşte makinenizin sıkma programında çıkan bu gürültülü sesin kaynağı rulman isimli parçada bir sorun meydana gelmiş olmasından kaynaklıdır. Zaman içerisinde yoğun ya da hatalı kullanım gibi pek çok faktör sebebi ile çamaşır makinenizin rulmanları işlevini kaybetmeye başlamış olabilir. Bu nedenle çok yüksek devir hızında makinenizde aşınmış rulmanların etkisini görmeye başlayabilirsiniz. https://www.arcelikservisi.tv  bağlantısı üzerinden ulaşabileceğiniz, Arçelik Servisi uzmanları eğer bu sorun dikkate alınmaz ve çözüm sağlanmaz ise makinenizin normal yıkama programında da bu sorunla karşılaşmaya başlamanıza ve hatta makinenizin kazanının düşmesine dahi yol açabileceği konusunda uyarıyor.

Bulgurlu Arçelik Servisi uzman ekipleri, çamaşır makinesinin eskimiş ve işlevini kaybetmiş olan rulmanlarını yenisi ile değiştirerek, bu soruna hızlı ve ekonomik bir çözüm sağlayabilmektedir. Orijinal rulman ile değişim işlemi gerçekleştirilerek, makinenin yeniden ilk günkü sağlamlığında en yüksek devir hızlarındaki kazan dönüşlerini dahi sorunsuz şekilde karşılayabilir duruma gelmesi sağlanabiliyor.

 

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN