Bylock Soruşturmasında 26 Asker Tutuklandı

Devlet içerisindeki FETÖ yapılanması bitmek bilmiyor. TSK’da Bylock uygulamasıyla ulaşılan kanıtlar sonucunda gözaltına alınmış 26 rütbeli asker tutuklandı.

Bylock soruşturması kapsamında gözaltına alınan FETÖ yapılanmasında görev aldıkları şüphelenen 26 rütbeli asker tutuklanarak cezaevine gönderildi. TSK içerisinde FETÖ yapılanmasının bitmek bilmeyen çözümlenişine bir yenisi daha eklendi. Bylock uygulamasıyla içeride yapılanma sağlayan ve şifreli konuşan rütbeli askerlerin konuşmaları çözümlendi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu, ‘Bylock’ kullanan 28 asker hakkında geçtiğimiz gün tutuklanma talebi nedeniyle hakimliğe sevki istenmişti. Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından ifadeleri alınan 26 rütbeli asker, ‘Terör örgütü suçlamasıyla’ tutuklanma kararı verilerek cezaevine gönderildi. 2’sinin ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı öğrenildi.

Rütbeli askerlerin sayısının gün geçtikçe arttığı görülen FETÖ soruşturması kapsamında, şimdiye kadar 187’sinin tutuklandığı görülüyor. Tutuklanma kararı verilenlerin yanı sıra 530 kişi hakkında ise gözaltı süreci devam ediyor.

Bylock kullandıkları şüphesiyle gözaltına alınan askerlerin soruşturmaları OHAL kapsamında devam etmekte. Şifrelenen konuşmaları çözüldükten sonra suçlu bulundukları takdirde tutuklanacakları tahmin ediliyor. Aksi takdirde adli kontrol şartıyla serbest bırakılma durumlarının olduğu da yer alan tahmin arasında.

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN