Burun Estetiği Yöntemleri

Burun Estetiği Yöntemleri

Doğuştan burunda şekil bozukluğu varsa burun estetiği yaptırılabilir. Aynı zamanda solunum açısından sorun yaşayan kişiler de sağlık açısından cerrahlarla görüşerek rinoplasti yaptırabilir. Burun estetiği, sağlık ya da estetik kaygılardan dolayı burnun şeklini değiştirmek için yapılan cerrahi operasyonladır.

Görüştüğünüz burun estetiği cerrahına düzenli kullanmanız gereken ilaçlar hakkında bilgi vermeli ve onun önerdikleri dışında ilaç kullanmamalısınız. İlaç kullanımını burun ameliyatından yaklaşık iki hafta önce bırakmanız gerekiyor. Bitki çayı gibi takviye ürünlerinin de bırakılması gerekiyor.

Burun Estetiği Ameliyatı Rinoplast Nasıl Yapılır?

Operasyona başlamadan önce hastanın yüz özellikleri, burundaki cilt yapısı ve beklentisi göz önünde bulundurularak planlama yapılır. Muayene ve incelemelerden sonra uygun görülen hastalara burun estetiği esnasında izlenecek plan hakkında bilgilendirme yapılır.

Burun Estetiği Kimlere Yapılabilir?

Burun ameliyatını yaptırmak için burnunuzun yapısını beğenmiyor olmanız yeterli olabilir. Tabii beklentinizin bu konuda gerçekçi olması gerekiyor. Estetik kaygılar haricinde sağlık sorunu yaşayan bireyler de sorun yaşamadan rinoplasti yaptırabilir.

Burun Yapısı Nedir?

Burnun üst kısmı kemikten oluşur. Alt kısmı da kıkırdaktan oluşan burun, deriyle kaplıdır. Solunum almamızı sağlayan bir organ olduğu için sağlık açısından büyük bir öneme sahiptir. Bundan dolayı estetik kaygılar dışında sağlığınız için de burun estetiği yaptırabilirsiniz.

Burun Estetiği Maliyeti Nedir?

Birçok kişi fiyat incelemesi yapmadan burun ameliyatı yaptırmıyor. Son dönemlerde meydana gelen fiyat değişkenliğinden dolayı bu durum oldukça normaldir. Fakat doktorların başarısı da en az fiyatlar kadar önemli bir unsurdur.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Operasyondan önce cerrah hastaya birtakım sorular sorar. Genelde ameliyat sonrasındaki beklenti hakkında konuşulur. İsteklerinizi dürüst bir şekilde doktora iletmeniz başarılı sonuç almanızı etkileyen bir unsurdur.

Burun Estetiği Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

Burnun düşük olması rinoplasti yapılmasının sebepleri arasında sayılabilir. Bazı kişiler burnuyla alnı ya da dudağı arasındaki açıyı düzelttirmek için burun ameliyatını tercih eder. Popüler sebepler arasında burnun geniş olması yer alır.

Burun Estetiği Kimlere Yapılabilir?

Darbe sonucunda burnunuzun şeklinde bozukluk meydana geldiyse rinoplasti yaptırabilirsiniz. Bu durum aynı zamanda nefes alıp vermenizi de olumsuz etkiler. Sağlık sorunu haricinde güzel bir görünüme sahip olmak için burun ameliyatı yaptırmanızda sakınca yoktur.

Burun Estetiği Yaş Sınırı Var Mıdır?

Başarılı bir sonuç almak istiyorsanız 18 yaşından önce burun estetiği yaptırmanız doğru değildir. Çünkü bu tarz ameliyatlar için birinci koşul kemik gelişiminin tamamlanmasıdır. Fakat söz konusu sağlık problemiyse cerrahlar daha küçük bireylere de ameliyat uygulayabilir.

Burun Estetiği Ameliyatı Çeşitleri Nelerdir?

Eğer burun estetiği fiyatları hakkında araştırma yaptıysanız açık ve kapalı rinoplasti, dinamik, endoskopik, 3 boyutlu, tamponsuz gibi ameliyat çeşitleri olduğunu görmüşsünüzdür. Cerrah hastayı muayene ettikten sonra en uygun yöntemi uygulayarak başarılı sonuç elde etmeyi hedefler.

Burun Estetiği Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ameliyattan sonra cerrah hastayı iyileşme süreci hakkında bilgilendirir. Önceden bilgi edinmek istiyorsanız cerrahla burun estetiği fiyatları görüşmesi yaparken aklınızdaki soruları sorabilirsiniz. Burun estetiğinden sonra atel ve şişlikten dolayı tıkanıklık yaşanması gayet normal bir durumdur. Operasyonda yapılan iç pansumanlar yedi gün sonra çıkarılır. Atel ve iç pansuman çıkarıldıktan sonra kanama olması korkulacak bir durum değildir.

Burun Estetiği Fiyatları

Son dönemlerde burun ameliyatı yaptırmak isteyen insanlar fiyat incelemesi yapmadan karar vermiyor. Siz de inceleme yaparken fiyatların değişken olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Bütçenize uygun hizmet alabilmek için burun estetiği fiyatları araştırması yapmalısınız.

https://doktorkbb.com/burun-estetigi/ bilgi için hemen tıklayın.

Etiketler

YORUM YAZIN