Burun Estetiği (Rinoplasti)

Burun Estetiği (Rinoplasti)

Aklınızda burun estetiği yaptırmak varsa operasyondan yaklaşık iki hafta önce ilaç kullanmayı bırakmalısınız. Düzenli olarak kullanmanız gereken bir ilaç varsa doktoru bu konuda bilgilendirmenizde fayda vardır. Bilinçsizce kullandığınız ilaçlar burun ameliyatında kanamaya sebep olabilir.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nedir?

Burnun şeklini değiştirmek için yapılan cerrahi operasyonlara burun estetiği denir. Tıp sektöründe aynı zamanda rinoplasti olarak da bilinir. Burnunuza darbe aldıysanız ve sağlık sorunu yaşıyorsanız cerrahlarla görüşerek hizmetten yararlanabilirsiniz. Dilerseniz estetik sebeplerden dolayı da yaptırmanız mümkündür.

Burun Estetiği Ameliyatı Rinoplast Nasıl Yapılır?

Cerrah hastanın durumunu inceledikten sonra gerekli görürse kemiği, kıkırdak dokusunu ve deri tabakasını değiştirir. Hastanın burun yapısı gerektirdiği zaman her üçünü de burun estetiği esnasında değiştirmesi mümkündür.

Burun Estetiği Kimlere Yapılabilir?

Burnunuzun şeklini beğenmiyorsanız ya da bir darbe sonucu burnunuzda deformasyon meydana geldiyse rinoplasti yaptırabilirsiniz. Ayrıca burnundan dolayı solunumda zorluk yaşayan kişiler de rahatlıkla burun ameliyatı yaptırabilir.

Burun Yapısı Nedir?

Bilindiği üzere burnun üst yapısı kemikten, alt yapısı kıkırdaktan oluşur. Deriyle kaplı bir dokuya sahip olan burun, solunum açısından önemlidir. Bu sebeple burun estetikleri sadece estetik açıdan değil, aynı zamanda sağlık açısından da tercih edilir.

Burun Estetiği Maliyeti Nedir?

İlk defa burun estetiği hakkında araştırma yapacaksanız fiyatları incelemek fikir edinmeniz açısından size yardımcı olacaktır. Burada önemli olan nokta sadece fiyat araştırması yaparak herhangi bir doktorlar anlaşma yapmamanızdır.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun ameliyatından önce cerrahla görüştüğünüz zaman riskler hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ameliyat öncesinde doktor beklentiniz doğrultusunda sizi plan hakkında bilgilendirir. Eğer daha önce operasyon geçmişiniz varsa cerraha bu konuda bilgi vermeniz gerekiyor.

Burun Estetiği Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

İnsanlar çeşitli sebeplerden dolayı burun ameliyatı yaptırmak isteyebilir. Operasyonun bu kadar popüler olmasında en çok etkisi olan etken burnun kemerli görünümüdür. Çevrenizde çoğunlukla kemerli görünümden şikâyetçi kişilerin rinoplasti yaptırdığını görebilirsiniz.

Burun Estetiği Kimlere Yapılabilir?

Günümüzde burun estetiği çoğunlukla estetik kaygılardan dolayı tercih edilir. Fakat bunun haricinde sağlık açısından tercih edenlerin sayısı da epey fazladır. Burun ameliyatına uygun olup olmadığınızı öğrenmek için deneyimli cerrahlarla iletişime geçebilirsiniz.

Burun Estetiği Yaş Sınırı Var Mıdır?

Burun ameliyatı için kemik gelişimi şart olduğundan 18 yaşından küçük kişilere tavsiye edilmez. Fakat bazı istisnai durumlarda sağlık yönünden 18 yaşın altındaki kişilere de yapılabilir. Genelde darbe sonucu ya da doğuştan burnu sebebiyle solunum problemi yaşayan kişilere küçük olmasına rağmen yapılıyor.

Burun Estetiği Ameliyatı Çeşitleri Nelerdir?

Cerrahlar genelde açık ve kapalı rinoplasti çeşitlerini uygular. Fakat hastanın durumuna bağlı olarak tamponsuz, 3 boyutlu, dinamik ve endoskopik yöntemleri de uygulanabilir. Ameliyat çeşitleri hakkında detaylı bilgi edinmek için burun estetiği fiyatları araştırması yapabilirsiniz.

Burun Estetiği Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ameliyat esnasında yapılan iç pansumanların bir hafta boyunca kalması gerekir. Gerekli görüldüğü zaman burnunuza koruma ya da atel bantlanır. Cerrahla burun estetiği fiyatları hakkında görüşürken ameliyat sonrasıyla ilgili bilgi almanız mümkündür. Eğer atel ya da koruma bantlandıysa aynı şekilde bir hafta boyunca çıkarılmaması gerekiyor. Kanama ve şişme sorunuyla karşılaşmak istemiyorsanız başınızı göğsünüzden uzak tutarak yarmanız şarttır.

Burun Estetiği Fiyatları

Araştırma yapmanıza rağmen hangi cerrahla anlaşacağınıza karar veremiyorsanız fiyatları inceleyebilirsiniz. Piyasada rinoplasti yapan çok sayıda doktor olduğu için fiyatlarda da ister istemez değişkenlikler yaşanmıştır. Başarılı ve bütçenize uygun hizmet sunan doktorları burun estetiği fiyatları araştırması yaparak bulabilirsiniz.

https://doktorkbb.com/burun-estetigi/ bilgi için hemen tıklayın.

Etiketler

YORUM YAZIN