Bölgesel İncelme

Bölgesel İncelme

Bölgesel zayıflama olarak da bilinen bir zayıflama yöntemidir. Vücudun belirli bölgelerinde biriken yağlardan kurtulmak için kullanılan bölgesel incelme yönteme bölgesel zayıflama denir. Bölgesel zayıflama için uygulanan bu yöntem zayıflama amaçlı olmayıp sadece görünümü inceltmek için uygulanan bir zayıflama yöntemidir.

Bölgesel İncelme Kimlere Uygulanır?

Vücut bölgesi fazla olan, obez veya fazla kilolu olmayan kişilere yakın bölge inceltme yöntemi uygulanabilir. Bu sayede vücut bölgelerinin yağlanması, yağlanma sırasında selülit oluşması gibi durumları analiz etmek mümkündür.

Bölgesel İncelme Yöntemleri Nelerdir?

Soğuk lipoliz ile   ameliyatsız bölgesel incelme bir şekilde cilt ve cilt altı yağ bölgelerinin üzerine vakum etkili bir başlık yerleştirilir. Bu vakum sistemi ile kan dolaşımı yavaşlatılır. Daha sonra yağ hücreleri sabitlenir. Sabit yağ dokusu belirli bir süre soğutulur. Bu süreçte vücudun diğer organlarına da zarar gelmesini engeller.

Kriyocerrahi tek seansta yapılır. Ancak vücut yağı kalın olan kişilerde seans sayısı üçe kadar çıkarılabilir. Seanslar arasında 2 ay olmalıdır. Tedavi sürecinden sonra ortalama 3 hafta sonra ilk etkiler hissedilmeye başlar.

Bölgesel İncelme Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Bölgeye göre kilo verme maliyetini belirleyen en önemli faktör seçilen tedavidir. Ancak farklı bölgelerdeki yağ kaybı fiyatları hastanın vücut analizine ve tercih ettiği yönteme göre değişiklik göstermektedir. Öncelikle bölgeye göre budama fiyatını etkileyen faktörler, uygulama alanı ve bölgelere göre farklı yöntem ve ekipmanların kullanılması, seans sayısı da fiyatlar etkiler.

Ozon Tedavisi Nedir?

Ozon gazı canlı organizmalarla temas ettiğinde hızla moleküler oksijene ve radikal oksijene dönüşür. Vücutta hafif oksidatif strese neden olan bu durum, vücut tarafından bir tehdit olarak algılanır. Sonuç olarak, antioksidanlar olarak bilinen savunma sisteminde yer alan enzimler uyarılır ve etkilenen bölge oksijenle zenginleştirilir ve toksinlerden arındırılır. Ozon tedavisi, hastalık veya yaralanmayı tedavi etmek için vücudunuza ozon gazının uygulanmasını ifade eder.

Ozon Tedavisi Nasıl Yapılır?

Ozon tedavisi, doktorunuzun tavsiyelerine bağlı olarak çeşitli şekillerde alınabilir. Bu formlar şu şekilde sıralanabilir: Doğrudan dokuya uygulama ile yarada bir sorun varsa ozon tedavisi doğrudan bölgeye uygulanabilir. Damardan uygulama ile hastalıklarda ozon kişinin kanına karışır. Kan ozonda çözülür ve daha sonra bir kişiye enjekte edilebilir. Kas içi uygulamada ozon tedavisinde kas içi uygulamalar da vardır. Ozon oksijen ile karıştırılır ve kas içine enjekte edilir.

Ozon Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Ozon tedavisi, bağışıklık sistemini güçlendiren ve böylece hastalıklarla mücadelede bize direnç kazandıran bir yöntemdir. Bu yöntemde hastalıklı bölgelere oksijen akışı artırılarak dolaşım iyileştirilir. Bu nedenle alerji, romatizma, kanser, karaciğer ve cilt hastalıkları, kozmetik problemler, yaşlanma ve yaşa bağlı görme bozuklukları, şekere bağlı ülserler, yanıklar ve cinsiyet gibi birçok alanda uygulama potansiyeline sahiptir. 

30 yaşından sonra hücresel oksidasyon azaldığında sadece bu yaştan sonra karşılaşılan patolojilerde tercih edilmelidir.  Ozon tedavisi bu nedenle herkese uygulanabilir. Tedavinin hiçbir yan etkisi yoktur ve herhangi bir ilaçla etkileşime girmez. Bu nedenle ozon tedavisini insan sağlığını korumak ve hastalıklarla mücadele etmek için neredeyse doğal bir tedavi olarak kabul edebiliriz. Ozon tedavisi yardımcı ve destekleyici bir yaklaşımdır.

Ozon Tedavisi Neye İyi Gelir?

Ozon tedavisi tıp uzmanları tarafından başarıyla uygulanmaktadır. Bununla birlikte birçok alanda etkisini gösterir. Özellikle Otoimmün rahatsızlıklardan enfeksiyonlu bölgelere, dermatolojik problemlerden dolaşım problemlerine, bakteriyel problemlerden iltihabi hastalıklara kadar pek çok alana uygun bir tedavidir.

Ozon Tedavisinin Faydaları

Ozon tedavisi bağışıklık sistemini düzenleyip güçlendirerek vücudun enfeksiyonlara karşı direncini artırır. Kaslarda biriken toksinleri atarak kasları gevşetir. Bu sayede gevşeyen kaslar gevşer ve esneklik artar.  Eklem ağrısı ve kas hastalığını iyileştirme özellikleri vardır.

Kişilerin en çok yaşadığı halsizlik, isteksizlik, uykusuzluk, enerji eksikliği, konsantrasyon güçlüğü, kronik yorgunluk, yaygın kas ağrıları, depresyon, anksiyete ve panik nöbetleri gibi semptomların giderilmesine yardımcı olur.

Ozon Tedavisi Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Ozon tedavisi kronik yorgunluk sendromu, eklem hastalıkları, disk fıtıkları ve romatizmal hastalıklar, dolaşım bozuklukları ve damar hastalıkları; varis, periferik arter hastalığı, mide hastalığı, bağırsak hastalığı olan hastalarda etkilidir. Bununla birlikte ozon tedavisi fiyatları ile dolaşım bozuklukları ve doku hasarı, nörolojik hastalıklarda kullanılır.

Çeşitli otoimmün ve alerjik rahatsızlıklar için ozon tedavisinin diğer birçok rahatsızlığa iyi gelir.  Dermatolojik rahatsızlıkların, çeşitli dolaşım problemlerinin ve çeşitli tümörlerin tedavisine yardımcı olmak için bir tıp uzmanının tavsiyesi ve onayı ile farklı ozon tedavisi fiyatları kullanılır.

Ozon Tedavisi Fiyatları

Ozon tedavisi fiyatları tüm tedavilerde olduğu gibi ozon tedavisi için de standart bir fiyat yoktur. Uygulanacak hastalığa göre ister temel ister adjuvan tedavi olsun ve özellikle uygulama bazında fiyat artabilir veya azalabilir.

Badem Göz Estetiği Nedir?

Badem göz ameliyatı, daha genç, sağlıklı, canlı, estetik ve çekici bir görünüm için gözlerin daha çekik görünmesini sağlayan cerrahi bir işlemdir. Kaldırma ile göz kapaklarındaki veya çevresindeki sarkmalar da kısmen giderilir. Hem erkek hem de kadın hastalara cerrahi uygulanabilir.

Badem Göz Ameliyatı Nasıl Yapılıyor?

Ameliyat klinikte veya ameliyathanede lokal anestezi altında en çok 60 dakikada gerçekleştirilir. Blefaroplastide, lateral kantus olarak bilinen gözün köşesi yukarıdan aşağıya gerilir, periosttan asılır ve akmayan dikişlerle sabitlenir. Ameliyat sonrası kişi eski haline dönmek isterse lokal anestezi altında 20 dakikalık bir işlemle dikişlerin alınması ile bu sağlanabilir. Ameliyattan sonra iz kalmaz.

Badem Göz Estetiği Kimlere Uygulanır?

Badem göz ameliyatı, özellikle zayıf, küçük gözleri olan, genç, parlak ve çekici gözlere sahip olmak isteyen herkese yapılabilir. Bu kalıcı bir ameliyat olmasına rağmen ilerleyen yıllarda yaşlanma ile tekrarlanması gerekebilir. Ayrıca alt veya üst göz kapaklarında bir sorun varsa badem göz ameliyatı yapılmadan önce bu sorun giderilmelidir. Veya estetik göz kapağı ameliyatı ile kombine edilebilir.

Badem Göz Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

Badem göz ameliyatı, hastanın durumuna ve doktorun ne kadar başarılı olduğuna bağlı olarak genellikle 1 veya 1,5 saat süren bir ameliyattır.  İşlem oldukça basittir, hasta normal aktivitelerine dikkat eder. Bu nedenle badem göz estetiği sıklıkla tercih edilir.

Badem Göz Estetiği Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Badem göz estetiği olan kişilerin dikkat etmesi gerekenler şunlardır. Ameliyat sonrası kişiler özellikle dikişlerde dikkat etmelidir.  Ameliyattan sonra atılan dikişler gün aşırı takılmalıdır. Bu sekizinci güne kadar devam etti. Aynı zamanda yüz bölgesini aşırı sıcak ve soğuk sudan korunmalıdır.  Ayrıca badem göz estetiği  bölgeyi nemlendirmek enfeksiyon riskini artıracağından yüzü bir süre sudan uzak tutmak daha iyidir. 

Badem Göz Estetiği Fiyatları

Badem göz ameliyatını yapan hekimin tecrübesi, klinik ortamın durumu ve kullanılan malzemelerin kalitesi belirlenir. Badem göz estetiği ameliyatı fiyatları kişiye ve estetik şekle göre değişkenlik gösterir.

Etiketler

YORUM YAZIN