Bişektomi Estetiği

Bişektomi Estetiği

Son dönemlerde hem erkek hem de kadınların estetik operasyonlardan sıkça yararlandığına rastlarız. Oldukça popüler operasyonlar arasında bişektomi de vardır. Yanak cerrahisi olarak da bilinen bişektomi, yüzün daha iyi bir görünüm kazanması için uygulanan bir işlemdir. Siz de yaptırmak istiyorsanız bişektomi fiyatları hakkında araştırma yapabilirsiniz.

Bişektomi Nasıl Yapılır?

Hasta bişektomi yaptırdığı zaman elmacık kemikleri daha belirgin hâle gelir. Böylece yüz hattı da ince olur. Uzmanlar operasyonu ayakta yapmayı uygun bulur. Lokal anestezi yapılarak uygulanan bir işlemdir. İşleme başlanmadan önce temizlik yapılır ve böylece enfeksiyon problemi önlenir.

Bişektomi Ne Kadar Sürüyor?

Herhangi bir problem yaşanmadığı müddetçe bişektomi yaklaşık 30-45 dakika içerisinde tamamlanır. Cerrah operasyon sırasında yanağın içinde bulunan yağ torbalarına kesi atarak başarılı sonuç elde etmeyi amaçlar. Bu işlem lokal anestezi uygulandıktan sonra gerçekleştirilir.

Bişektomi Fiyatları

Yüz hattınızın ince olmadığını düşünüyorsanız ve bu durum sizi rahatsız ediyorsa cerrahlarla görüşerek hizmetten yararlanabilirsiniz. Günümüzde insanlar hizmetten yararlanmak için bişektomi fiyatlarıincelemesi yapar.

Sektörde bişektomi yapan uzman sayısı arttığı için fiyatlarda da değişkenlikler meydana gelmiştir. Araştırma yaparak bütçenize uygun bişektomi yaptırabilirsiniz. Fakat operasyonda önemli olan tek etkenin bişektomi fiyatları olmadığını göz önünde bulundurarak hareket etmelisiniz.

Kepçe Kulak Ameliyatı (Otoplasti)

Günümüzde adını sıkça duyuran kepçe kulak ameliyatı genelde estetik kaygılardan dolayı tercih edilir. Ameliyatın amacı kulağın şeklini, boyutunu ve konumunu değiştirmeye yöneliktir. Otoplasti her yaşta uygulanabilen bir operasyondur. Küçük çocukların kulak şeklinden kötü etkilenmemesi için 5-6 yaş aralığında yapılması önerilir.

Kepçe Kulak Ameliyatı Nedir?

Bazı insanların kulağı kafasından uzak bir konumdadır. Kimilerinde ise orantısız bir kulak görünümü mevcuttur. Bu tarz durumlarda görüntüyü iyileştirmeye yönelik yapılan cerrahi operasyonlara kepçe kulak ameliyatı adı verilir.

Kepçe Kulak Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Alanında uzman cerrah simetriyi sağlayabilmek için her iki kulağa da kepçe kulak ameliyatıyapmayı tercih edebilir. Bilindiği üzere kepçe kulak doğuştan olan bir deformasyondur. Doktor ameliyattan önce gerekli kontrolleri yaparak ameliyatın seyrini belirler. Ameliyatın başarılı sonuçlanması için araştırma yaparak cerrah seçmelisiniz.

Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatları

Sektörde kepçe kulak operasyonu yapan cerrah sayısı oldukça yaygındır. Bunun sebebi kepçe kulağın doğuştan meydana gelen deformiteler arasında en yaygını olmasıdır. Bu sebeple kepçe kulak problemine hastalık gözüyle bakmamak gerekir. Bütçenize uygun operasyon hizmeti almak için araştırma yapabilirsiniz.

Lipödem Tedavisi Nedir?

Ağrılı selülit ya da yağlanma sendromu tabirini duymuşsunuzdur. Lipödem, halk arasında bu tabirlerle adlandırılır. Bacağınızda bulunan yağ tabakası arttıkça bir kalınlaşma gözlemlenir ve lipödem sorunu ortaya çıkar. Lipödem sorunu yaşayan kişiler lipödem tedavisi yaptırır.

Lipödem Nasıl Gelişir?

Lipödem hastalığının gelişmesinin en büyük etkeni bacaklarda olması gerekenden fazla yağ birikmesidir. Bu hastalığa sahip kişiler sadece bacak bölgesinde değil, kalça ve basen bölgelerinde de şişliklere sahiptir. Sizin de böyle bir rahatsızlığınız varsa lipödem tedavisi için uzmanlarla görüşebilirsiniz.

Lipödem Ne Zaman Başlar?

Hastalığın seyri her insanda aynı değildir. Mesela ilk evrelerde yürümekte zorluk yaşamazsınız. Fakat ileri seviyeye kadar yayıldığında ayağa kalkarken bile zorlanırsınız. Düşünülenin aksine geçmişi fazla olan bir hastalık türü değildir. Şu an bile lipödem tedavisihakkında bilgi sahibi olmayan hastalara ve uzmanlara rastlanabilir.

Lipödem Belirtileri Nelerdir?

Lipödem hastalığına yakalanan insanların kalça, bacak ve uyluk bölgelerinde simetrik problemler meydana gelir. Ayaklar bu problemden etkilenmez. Nadir olsa da kolları etkilenen hastalara rastlamak mümkündür.

Etiketler

YORUM YAZIN