Belhanda İstanbul’dan Ayrılmıyor

 

Son dakika gelişmesi olarak Galatasaray ile yolları ayrılan Younes Belhanda hakkında gelişmeler gelmeye devam ediyor. Oyuncu ve menajerinin kulüple arasında geçenler tamamen merak konusu olduğu belirtiliyor. Ancak bu tek taraflı sözleşmenin Galatasaray tarafından feshedilmesi sonrasında Younes Belhanda hakkında yeni bir iddia daha kendini gösteriyor. Faslı oyuncunun Galatasaray’dan ayrılmasına rağmen halen daha İstanbul’da bulunduğu söyleniyor. Bu yüzden de hangi takıma gideceği tamamen merak konusu olan oyuncu hakkında iddialar da kendini gösteriyor. Bu iddialar arasında en yoğun takım ise Medipol Başakşehir olarak öne çıkıyor. Younes Belhanda ve menajeri William D’Avila hakkındaki gelişmeler de gelmeye devam ediyor.

Demir Grup Sivasspor maçından sonra yayıncı kuruluşa açıklamalar yapan Younes Belhanda’nın zaten gergin olan yönetimle ilişkisi kopma noktasına gelmişti. Yönetimin kısa bir süre sonra aldığı karar açıklanarak; zemin konusunda eleştiriler yapan ve Galatasaray yöneticilerini de eleştiren Younes Belhanda ile yolların ayrılması yönünde açıklamalar yapılmıştı. Bu konuda karar alınması spor kamuoyunda sık sık tartışılan konular arasında başı çeken bir husus olmuştu. Taraftarları da ikiye ayıran bir gelişme olmakla beraber; Fatih Terim’in de bu gelişmelerden haberdar olup olmadığı da merak konusu haline gelmişti. Bu yaşanan olay diğer William D’Avila oyuncularını da etkilemiş ve iki oyuncuyla da sezon sonunda yolların ayrılacağına dair iddialar medyada sık sık yer almaya başlayan bir konu olmuştu. Gelecek zamanlarda da bu iddiaların ne derecede doğru olduğu kendini gösterecek türde olacaktır. Detayları Marsbahis ile takip edebilirsiniz.

Galatasaray yönetimi tarafından verilen karar doğrultusunda Younes Belhanda’nın sözleşmesi sonlandırılmıştı. Başarılı oyuncunun yeni kulübünün neresi olacağı da merak konusu haline geldi. Galatasaray tarafından 355 bin Euro para cezasına çarptırılan Younes Belhanda’nın sözleşmesinin aynı zamanda da 4 sözleşme maddesine dayandırılmak suretiyle haklı olarak feshedildiği ifade edilmişti. İlk olarak taraftarlarla kavga eden Belhanda; sonrasında da sahte imza tartışmasına ve zemin söylemlerine neden olmuştu. Böylelikle de Galatasaray yönetimi tarafından böyle bir kararın alındığı da ifade edilmişti.

Geçen günlerde İstanbul’dan ev alan ve uzun süre burada kalacağından ötürü tadilat da yaptıran Faslı oyuncu, bir sonraki takımını da İstanbul’da olmasına öncelik veriyor. Bu yüzden kendisiyle ilgilenen Medipol Başakşehir’in teklifine de sıcak bakılıyor. Medipol Başakşehir ile Younes Belhanda’nın menajeri William D’Avila arasında da iyi ilişkiler bulunuyor. Başarılı menajer Medipol Başakşehir’e ara transfer döneminde Yeni Malatyaspor’dan Youssuf Ndayishimiye’yi transfer etme başarısı göstermişti. Sporun heyecanına tipobet ile devam edin.

Oyuncunun Beklentisi 1.5 Milyon Euro

Alex de Souza’yı Fenerbahçe’den gönderdiği dönemden beridir 10 numara olarak Belhanda’yı takip eden Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Aykut Kocaman’ın bu transfer gelişmesine sıcak baktığı da ifade ediliyor. Bu konu hakkında oyuncunun yıllık maaş beklentisi ise 1.5 milyon Euro olarak kendini gösteriyor.

 

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN