Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri

Bebek bekleyen çiftler bir çok hazırlık yapabiliyor. Bu hazırlıklar arasında bebek odasını düzenlemek, hazırlık içindeki belki de en keyifli işlerden biri. Çoğu zaman zevkli olan bu eylem bazı çiftler için ise sıkıcı hale gelebiliyor. Bu yazımızda sizlere bir fikir üretebilmeniz için yardımcı olmaya çalışacağız.

Ana Renk

Odayı düzenlemeden önce ana bir renk belirlemeniz temel noktalardan biri. Tek renk seçebilir ya da iki veya daha fazla renkten bir bileşim düşünebilirsiniz. Beyaz rengi seçebilir, toz pembesi ve açık kahve tonuyla bir kombin yapabilirsiniz. Bebek odası mobilyalarını seçerken beyaz renkleri kullanabilirsiniz.

Bellona’nın Joyful Bebek Odası Takımı’ndan bir görünüm. Açık mor renk ağırlıklı kullanılmış.

Aydınlatma

Çilek’in Baby Cotton tavan aydınlatması. Fiyatı 169 TL

Şık bir bebek odası yaratabilmek için aydınlatma oldukça önemli. Lambader, abajur ve sarkıt lambalardan oluşan bir sistem kurmanız hem şık hem de işlevsel olacaktır. Aydınlatma için pek seçenek olduğu söylenemez. Kısıtlı bir biçimde modeller mevcut. Düzenleyeceğiniz bebek odasının zarif olmasını istiyorsanız aydınlatma yaparken sarkık lambalar kullanmak daha hoş olacaktır. Dikkat etmeniz gereken bir nokta daha da aydınlatmanın işlevsel olmasıdır. Sadece göze değil aynı zamanda ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek türde olmalıdır.

 

 

Duvarlara sticker yapıştırabilirsiniz. Bu şekilde hoş bir çocuk odası olacaktır. Odaya oyuncaklar koymanız göze hitap edecektir.

Bebek odasını düzenlerken bebeğinizin sağlığını ve güvenliğini mutlaka düşünün. Unutmayın ki sağlık, şık görünmesinden daha önemlidir.

Bebek belli bir süre sonra büyüyecek ve bebek odasını çocuk odası yapmak zorunda kalacaksınız. Bu yüzden bebek odasını düzenlerken bunu dikkate alarak yapmanız daha ekonomik olacaktır.

Vivense’nin bu modeli 2990 TL

 

 

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN