Bebek Cinsiyeti Hesaplama

Bebek cinsiyeti hesaplama takvimi sizlere 9 ay 10 günlük süreçten oluşan bir hesaplama ile hizmet verir. Bu takvim sayesinde kaç aylık ve kaç günlük hamile olduğunuzu hesaplayabilir ve buna göre almak istediğiniz önemli bilgileri ve içinde bulunduğunuz ay ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsiniz.

Öncelikli olarak gebelik sürecinizi öğrenmeniz için hesaplama yapmanız  gerekir. Bunun için otomatik hesaplama yapan araçları tercih edebilirsiniz . Bu araçlara son adet gördüğünüz günü yazdığınızda  sistem size kaç aylık ya da kaç günlük hamile olduğunuzu söylüyor olacak.

Sistemsel olarak bebek hesaplama takvimi tam olarak günü gününe doğru söylemeyebilir. Çünkü bu yöntem normal şartlarda size hamile kaldığınız günü söylüyor. Oysa siz erken ya da geç döllenme yaşamış olabilirsiniz. Yani siz hesaplama yaptığınızda 12 haftalık gebe olduğunuz çıkarken, doktora gittiğinizde doktorunuz size 13 ya da 11 haftalık gebe olduğunuzu da söyleyebilir. Zaten yanılmalar ortalama 2 haftalık bir süreçten oluşur. Gebelik sürecinizi tam olarak hesapladıktan sonra bebeğinizin cinsiyetini öğrenmek için çin takvimi hesaplama aracından faydalanabilirsiniz..

Baz almanız gereken hamilelik takvimi ise elbette doktorunuzun size sunduğu olacaktır. Düzenli olarak gittiğinizde doktorunuz ultrason muayenesi sonucunca hamilelik süreciniz ve haftanız hakkında bilgi verecektir. Halk arasında 3 aylık 6 aylık gibi terimler kullanılıyor olsa da doktorlar ve gebeler genellikle haftalık olarak süreci takip ederler. Sizin kaç haftalık hamile olduğunuz tam olarak ancak doktorunuz söylüyor olacak.  . https://www.cintakvimihesaplama.net/gebelik-haftasi-hesaplama

Doğum tarihiniz de yine ortalama olarak bu sürece göre belirleniyor olacaktır. Doktorunuz hamilelik takviminde son aya yaklaştığınızda sizi çok daha fazla muayene çağıracak ve daha sıkı takip edecektir. Kimi gebe anne adayları 9 ay 10 günlük süreçte doğum yaparken, bazı gebeliklerde ise daha erken bir süreçte doğum yapabilirler.

Bu durumda zaten genel olarak doktor kontrollerinde kendini belli eden bir durumdur. Dolayısı ile kendinize bir doktor edinerek düzenli olarak kontrol olmanız çok daha sağlıklı olacaktır.

Sizler de hamilelik takibinizi yaparak mevcut olan ay içinde bebeğinizin gelişimi takip edebilirsiniz. Bu kuşkusuz hamileliğin en keyifli yanı oluyor olacaktır.

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN