Bazen Önlem Almak Önemli Bir Adımdır!

Hepimiz sıklıkla Parkinson hastalığının adını duyarız. Çevremizde ki birçok yaşlıda da bu hastalığın olduğunu görmüşüzdür. Günümüzde Parkinson hastalığı ile ilgili ciddi çalışmalar yapılmaktadır. Beyin hücrelerinde kayıplar ile başlayan bu hastalık, sinsi ve yavaş ilerleyen bir yapıdadır. Hastaya teşhis konduktan sonra, 20 yıl veya daha fazla yaşayabilinir. Yaşamı tehdit etmese de, bu hastalık hayat standardını ciddi anlamda düşürmektedir. Teknolojik gelişmeler bu hastalığın teşhis ve tedavisinde henüz yeterli değildir. Ancak belirtilerini kontrol etme çabasındadırlar. Bu kontrol aslında Parkinson tedavi sürecinin de adımlarını oluşturmaktadır. Bu nedenle hastalığın aşamalarında oluşan zararın, daha az ve kişinin yaşam kalitesine fazla müdahil olmasının önü alınmaktadır. Hasta zaman içinde artan belirtileri, hızlı şekilde görmek yerine, yıllara yayarak yaşar. Bu da şuan gelinen aşamada bir nevi mutlu edici bir sonuçtur. Zaman içinde bazı müdahaleler yapılarak, geçici bir etki de elde edebilmektedir.

Parkinson Teşhis Ve Yaşam Süreci

Hastalığın tarihçesine bakıldığında, elde edilenler ciddi anlamda yüksektir. Buna rağmen beynin dopamin salgısında ki kaygı verici düşüş, sebebi gözler önüne sermektedir. Ülkemizde faaliyet gösteren Parkinson Derneği bu tür hastaların tespit edilmesinde ve yaşamlarını kolaylaştıracak çözümler üretmesinde büyük bir öz veri ile çalışmaktadırlar. Grup seansları başta olmak üzere, Parkinson hastalığı konusunda bilgilendirme çalışmaları da yüksektir. Değişik şekillerde karşınıza çıkan bazı belirtilerde şüpheye düştüğünüzde, dernekten destek alabilirsiniz. Uzman hekimler Parkinson teşhisi ve yapılması gerekenler konusunda ciddi anlamda başarılı sonuçlar elde etmektedirler. Bu nedenle, ülkemizde ki en başarılı kurumlardan birisidir diyebiliriz. Bu rahatsızlık ile yaşamak, bazı önlemleri almak ve yaşamınızı daha az etkilemesini sağlamak amacı ile yapılacaklar konusunda uzmanlık kazanmış bir kurumdur. Beklenen sorunlar, bu sorunlar karşında sunulacak olan çözümler, en etkin şekilde karşınıza çıkacaktır. Önemli olan tüm konuları sizler de başarılı bir şekilde öğrenebilir, kendiniz ya da hasta olan yakınlarınıza rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Parkinson Kader Değildir

Tüm rahatsızlıklar gibi Parkinson hastalığında da erken teşhis önemli bir konudur. Yaşamın akışında bazen önemsemediğiniz sinyaller, bu hastalığın ciddi habercisi olabilir. Bu alanda derin çalışmaları olan Parkinson Derneği ile ilerlediğinizde, hastalığa yakalanmış olmanız durumunda nasıl bir yol haritası izleyeceğinizi bilmeniz önemlidir. Zamana yayılarak bu hastalıkla yaşamanız mümkündür. Ancak doğru çalışmalar ve uygun bir süreç yönetimi ile başarılı olunacaktır. Halk arasında titreme hastalığı olarak da bilinen Parkinson, doğru bir kriz yönetimi ile en az hasarla yaşama entegre edilebilir. Tedavi olarak henüz bir gelişmenin olmaması nedeni ile sonuç her şekilde bellidir. Ancak Parkinson ilaçları hastaların daha rahat bir şekilde yaşamalarına olanak sağlarlar. Bu açıdan bakıldığında, hasarın ve kişinin yaşamı üzerinde ki sorunların indirgenmesinde ciddi bir aşama kaydettiği görülmektedir. Hayatınıza bir şekilde dahil olan bu olumsuz durum, sürecin başarılı bir şekilde yürütülmesi ile daha katlanılabilir bir hal alacaktır. Bu şekilde, beklentiler de etkin olarak karşılanmış olacaktır. Daha sağlıklı bir yaşam için destek almak en doğru adımdır. Daha fazla detay için linke giriş yapabilirsiniz.

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN