Batmanlı Amine’nin Katillerine Müebbet

Henüz 18 yaşında olmayan Amine Demirtaş, ağabeyi tarafından telefonun şifresini vermemesi üzerine feci bir şekilde dövülerek katledilmişti. Ağabey ve babaya müebbet hapis verildi.

Batman’da henğz 18 yaşına bile girmeyen Amine isimli genç kız ağabeyi ve babası tarafından dövülerek ve işkence yapılarak hayatını kaybetmişti. Demirtaş soyisimli aile bireyleri, kendi canlarından bir parça olan Amine Demirtaş önce abisi tarafından demir sopayla dövülerek işkenceye maruz kaldıktan sonra bu kez işkence aleti olarak kullandıkları elektrikli bir aletle vücuduna elektrik verilerek katledilmişti. Ağustos ayında gerçekleşen bu acı olayın ardından Amine Demirtaş’a işkence yapan abisi Demirtaş, gözaltına alınmış ve suçunu itiraf etmişti. İşkenceci ve katil abi Demirtaş’ın suçunu itiraf etmesiyle sır gibi saklanan cinayetin aslı ortaya çıkmıştı.

Kardeşini habersiz telefon kullandığı için öldürmüştü

Kardeşinin aile bireylerinden habersiz bir şekilde telefon kullandığını söyleyen abi, telefonunun şifreli olduğunu söyleyerek şifreyi istemelerinin ardından vermemekte ısrar eden Amine Demirtaş’ı, tahta sopa ve demir sopayla dövdüğünü söyledi. Demirtaş, bu işkenceden sonra yetmezmiş gibi ayak altlarına su döküp diz ve bacaklarının altı kısmına 5-6 kere elektirik vererek işkence yapıp katlettiğini itiraf etmişti.

Bunun üzerine mahkemeye çıkarılan işkenceci katil abi K. Demirtaş ve buna müsaade ettiği iddia edilen baba M. Demirtaş, tutuklanarak bir sonraki mahkemeye çıkarılmak üzere cezaevine gönderilmişti. OHAL nedeniyle davasının bir türlü görülemediği tahmin edilen olay bugün mahkemede sonuçlandı.

Katil abi ve babaya müebbet

Batman’da geçtiğimiz Ağustos ayında yaşanan acı olay, Dokuz8 Haber Ajansı’nın haberine göre Amine Demirtaş’ın katilleri babası ve abisi için müebbet hapis cezası istendiği açıklandı. Kadın cinayeti vakasında 18 yaşından küçük genç kızın katledilmesine sebep olanlar, genç kızın özel hayatına zorla müdahale eden ağabeyi ve babasıydı.

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN