Barack ve Michelle Obama oturdukları evi satın aldı

Eski Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama ve Eşi Michelle Obama Washington’da kirada oturdukları evi resmi olarak 8.1 milyon dolara satın aldılar.

Eski ABD Başkanı Barack Obama geçtiğimiz Ocak ayında koltuğunu yeni başkan Donald Trump’a devretmişti. Ondan sonra çeşitli siyasi konularda gündeme gelen Obama, bu kez oturdukları Washington D.C de oturdukları kiralık saray gibi evi satın almakla gündeme geldi. Eşi ve çocuğuyla lüks evde oturan Barack Obama ve Michelle Obama, geçen sene orada kirada oturmakla gündeme gelmişti.

Aradan bir çok zaman geçtikten sonra Obama ailesi Washington D.C de yer alan kocaman evi satın aldı. Kirada oturdukları ve şimdi de satın aldıkları yeni evleri 8,200 metre kareden oluşuyor. Evin özellikleri arasında kocaman bahçe yer alırken, söylentiye göre 8 yatak odası ve 10’a yakın banyo bulunmakta.

Obama ailesinin küçük çocukları Sasha için fedakarlık yapan Baba Obama ve Anne Michelle, çocuklarının okulu bitene kadar yani 2019 yılına kadar Başkent Washington’da kalacakları öğrenildi. Obama ailesinin küçük kızı Sasha henüz 15 yaşında.

Obama ailesinin yeni evlerinin fiyatı ise dudak uçuklatıyor. Onların yeni evlerinin fiyatı 8 milyon 100 bin dolar olarak gündeme bomba gibi düştü.

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN