Bahçeli’den Başkanlığa ‘Evet’ Mesajı

Devlet Bahçeli Grup toplantısı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlarken Başkanlık seçimine ‘Evet’ oyu kullanacağını açık bir şekilde söyledi. Bahçeli’nin gündeminde Reina saldırısı vardı.

2017 yılının ilk grup toplantıları bugün gerçekleşti. MHP gurup toplantısında Bahçeli ilginç noktalara değindi. Reina hakkında polis kontrol merkezlerinin ne için kurulduğunu dile getirdiğini söyleyen Bahçeli, güvenlik açığının olduğundan yakındı. Bahçeli partisinin grup toplantısında daha çok Reina saldırısı nedeniyle iktidara yüklendi. Gündeminde CHP ve HDP bu kez çok az yer veren Bahçeli, meydan okumalar ve lanetlemeler terör örgütlerini durdurmadığını söyleyerek hükümetten bu konuda icraat beklediği mesajını verdi. Bahçeli, herkesin kendi güvenlik önlemini alması durumunda hükümete ihtiyaç olmadığını söyleyerek, devletin mi tedbir alması gerekir hükümetin mi alması gerekir diye grup toplantısındaki vekillere sordu.

Reina saldırısı üzerinde sıkça duran Bahçeli, hükümeti eleştirirken güvenlik açığına dikkat çekti. Teröris saldırısı durumunda istihbaratın hiç mi alınmadığını soran Bahçeli, kavşaklar tutulmuşken teröristin nasıl kaçtığını sordu. Bahçeli grup toplantısından sonra dışarıda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gelecek hafta Başkanlık teklifinin meclise geleceği zaman yanıtının ne olacağını soran gazeteciler, Bahçeli’nin kendi vatandaşlı hakkını kastederek ‘evet’ oyu vereceğini söyledi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli referandumda da ‘Evet’ diyeceğini açıkladı.

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN