Arçelik Çamaşır Makinesi Sıkma Yapmıyor

Arçelik Çamaşır Makinesi Sıkma Yapmıyor

Gelişmiş teknoloji ürünü cihazlar olan Arçelik çamaşır makineleri, yüksek dayanıklılığı bulunan cihazlardır. Böylelikle son derece uzun ömürlü bir kullanım gerçekleştirilmesine olanak vermektedir. Ancak mekanik temelli bir çalışma prensibi olması, çamaşır makinelerindeki teknoloji ne kadar ileri olursa olsun zaman içerisinde çeşitli ihtiyaçlar yaşayabiliyor. Bunlardan birisi de çamaşır makinesinin sıkma yapmamasına neden olan kömür bitmesi durumudur. Arçelik çamaşır makinesi olağan şekilde yıkama suyunu tamamladıktan sonra program sonrasında sıkma programını yerine getiremeyebiliyor. Bu durumda kontrol edilmesi gereken birden fazla teknik parça bulunduğundan mutlaka Bulgurlu Arçelik Servisi merkezi hizmetlerinden destek alınması gerekir.

Çamaşır makinesi teknolojisi alanında uzmanlık düzeyinde bilgi ve tecrübeye sahip olan İstanbul Bosch Servisi teknisyenleri tarafından çamaşır makinesinin sıkma programını yerine getirememesi durumu kontrol edilir. Bu doğrultuda da öncelikle Arçelik çamaşır makinesindeki bu soruna yol açan yaygın sebep olan pompa tıkanması ya da pompa motoru arızası olasılıkları kontrol edilir. Çamaşır makinesinin pompa filtresi tıkanmış ise tıkanıklık kolayca giderilir. Ancak pompa motoru arızalanmış olduğundan suyu atamayan çamaşır makinesi sıkma işlemini başlatamaz. Bu sebeple pompa motoru arızalanmış ise direkt olarak yenisiyle değişim işlemleri yerine getirilmektedir.

Sıkma Motoru Kömürü Bitmiş Olabilir

Arçelik çamaşır makineleri dijital teknolojiye sahip olsa da temel mekanik çalışma prensibi çerçevesinde motorlarında ateşleme sistemine gereksinim duymaktadır. Bu durumda motorlardaki kömürler aracılığıyla sağlanmaktadır. Uzun süreli bir kullanım söz konusu olmuş ve pompalama işleminde bir sorun tespit edilememiş ise Göztepe Arçelik Servisi teknisyenleri makinenin sıkma motor kömürlerini kontrol etmektedir. Eğer kömürler bitmiş ise ateşleme sağlanamayacağından, sıkma motoru devreye giremez ve işlevini yerine getiremez. Bu durumda kısa sürede sıkma motorunun bitmiş kömürlerinin yerine yenileri takılır. Birkaç test ve kontrol işleminin ardından sıkma motorunun stabil şekilde çalışması sağlanır. Böylelikle hemen sorunsuz şekilde ilk günkü performansı standartlarında kullanımının gerçekleştirilebilmesi mümkün olmaktadır. Sıkma motoru kömürlerinin dışında çok nadir olarak kart arızası da söz konusu olabilmektedir. Bu tip kart arızalarında bilgisayarlı ortamda kart devrelerinde kontrol gerçekleştirilerek, gerekli olan onarım müdahaleleri hızla sağlanabilmektedir. Arıza onarımı mümkün olmadığında ise yine değişim işlemi elektronik devre kartı içinde uygulanır.

 

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN