Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Otoparkında Patlama

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) binasının arkasında, sabah saatlerinde büyük bir patlama meydana geldi. Patlama ATSO’nun arkasındaki otoparkta bir aracın patlamasıyla meydana geldiği anlaşıldı.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) binasının arkasında küçük ve açık otoparkta 08.50’de çevre sakinlerini paniğe sokan büyük bir patlama sesi duyuldu.  Patlamanın hemen ardından 3-5 dk arasında bir sürede çok sayıda siren sesinin geldiği de duyuldu. Olay yerine bir çok ambulans ve itfaiye ekiplerinin sevk edildiği anlaşıldı. Patlamanın meydana geldiği otoparkta, bir aracın patladığı anlaşıldı. Patlamayla birlikte çevresinde bulunan 5 aracın büyük hasar aldığı kaydedildi. Patlamayla birlikte ATSO binasındaki herkesin apar topar dışarı çıktığı görüldü. Patlamanın şiddetiyle ATSO binasının arka cephesine bakan bazı ofislerde büyük hasarlar meydana geldi.

“Başkan Konuşacaktı Bomba Patladı”

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nda bazı günler konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel,  ATSO’nun programına göre bugün saat 15:00’de konuşma yapacağı planlanıyordu. Türel toplantıda iş  verenler ile buluşacaktı. 150 kişiyle buluşacak olan Türel’in programının erteleneceği tahmin ediliyor.

“Can Kaybı Yok”

Menderes Türel, telefonla bağlandığı bir televizyon kanalında patlamaya ilişkin şu açıklamayı yaptı: “Bu gibi patlamaları hemen hepimiz acaba bir güvenlik endişesiyle, bir terör eylemi olabileceği şüphesiyle karşılıyoruz ancak henüz çok erken. Otoparkta kimsenin olmadığı bir yerde söz konusu muhtemelen kazayı içeren bir patlama da söz konusu olabilir. Şükürler olsun hayati tehlike söz konusu değil, cam kesikleri dışında yaralılarda bir sorun da gözükmüyor. Oradaki arkadaşlarımızın verdiği bilgileri paylaşıyorum sizlerle ihtiyatlı yaklaşmak lazım. Malum hepimizin aklına gelen sorular daha sonra yapılan açıklamalarla değişebiliyor. Resmi açıklamayı beklemek lazım. Ben arkadaşlarla konuştuktan sonra normal programın devam etmesi yönünde tercihte bulunacağımı da arkadaşlarla paylaştım.”

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin de can kaybının olmadığını açıkladı.

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN