Ani Kar Yağışı Trakya’yı Esir Aldı

Geçtiğimiz günlerde Meteorolojiden yapılan kar yağışı uyarısı etkisini bir anda göstererek, İstanbullulara zor anlar yaşattı. Trafikte mahsur kalanların yanı sıra havaalanlarında da mahsur kalındı.

Meteorolojinin geçen gün yaptığı uyarıyı sitemizde dile getirmiştik. Beklenen kar etkisini göstererek İstanbulu felç etti. Kar yağışının Avrupa yakasından giriş yaptığı bilinirken, yurttaşların hazırlıksız bir şekilde yakalanması üzerine çok sayıda araç trafikte mahsur kalarak saatlerce evlerine gidemedi. Yaya olan yolcular ise trafik nedeniyle gelemeyen otobüsleri beklerken, açık duraklarda mahsur kalarak soğuk havaya maruz kaldı. Atatürk Havaalanı’nda da durum trafikten farksız değildi. Yağışların çok etkili olması nedeniyle bir çok uçuş iptal edilerek ileriki dakikalara veya saatlere ertelendi. Yolcular ise havaalanında mahsur kalarak çaresizce bekleyişini sürdürüyor.

İstranbul’u etkisi altına alan kar yağışı devam ederken trafiğin felç olması sebebiyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin aldığı bir karar İstanbulluları sevindirdi. Karar metro seferlerinin 06:00’ya kadar uzatıldığını içeriyor. Kar yağışının birden etkisini göstermesi ve hava sıcaklıklarının aniden düşmesi kar yağışını hızlandırarak dona da neden oldu. İstanbul’un Avrupa yakasında trafik felç oldu. Köprünün Avrupa yakasındaki girişi tıkanarak yurttaşlara zor anlar yaşattı.Kar yağışı nedeniyle arızalanan bazı araçların trafiğin kilitlenmesinde etkili olduğu öğrenildi. Avrasya Tüneli’nin metro gibi geçiş saatlerini gece 23:00’e kadar uzatması ise trafiğin yükünü biraz da alsa azalttı. Trafikte ki yoğunluk %90 oranında devam ediyor. Kayma nedeniyle bir tırın devrildiği öğrenilirken, çalışmalar devam ediyor.

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN