Akaryakıt ve otogaza indirim

Benzin, dizel ve LPG kullanan araba sahiplerine sevindiren haber geldi. Milyonlarca kişi akaryakıt fiyatlarının yükselişinden dolayı isyan ederken OPEC tarafından akaryakıta indirim hamlesi duyuruldu. Bu konu hakkında çok önemli bir açıklama yapıldı. Akaryakıt fiyatlarında indirim yapılacağı belirtildi ve bu indirim için tarih de paylaşıldı.

Aracına yakıt alacak olan tüm araba sahipleri için indirim duyurusu yapıldı. Uluslararası Enerji Ajansı Başkanı Fatih Birol, OPEC+ ülkelerinden üretim hedefleri ile gerçekleşen üretim arasındaki farkı kapatma çağrısında bulundu. Akaryakıt fiyatlarının ne zaman düşeceği hakkında da tarih paylaşıldı.

Yapılan açıklamanın devamında Dünya üzerinde çıkartılan petrol ile ihtiyaç arasında büyüyen uçurumun kapanması için adım atıldığı belirtilirken Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) şuan Suudi Arabistan, Venezuela, İran İslam Cumhuriyeti, Irak, Kuveyt, BAE, Libya, Nijerya, Katar, Cezayir, Angola, Gabon, Endonezya ve Ekvador’dan oluşurken ihtiyaçların karşılanması için daha fazla üretim yapılacağının sözü alındığı vurgulandı.

Tüm bunlarla beraber artan petrol üretimi, akaryakıt fiyatlarını da alaşağı etmesi hedeflenirken Mart ayı başlamadan önce akaryakıt için indirim bekleniyor ve akaryakıt fiyatlarının ilk etapta 13 lira altına inmesi hedefleniyor.

Etiketler

YORUM YAZIN