Ahşap Zeka Oyunları

Birçok veli ve öğretmen ahşap zeka oyunları nelerdir, ahşap zeka oyunları neden plastiğe göre neden daha iyidir merak ediyor. Çünkü çocuklarının ve öğrencilerinin sağlığını gözetmeleri lazım. Kalitesiz, kötü bir materyalden üretilen ürünlerin çocuk sağlığına ciddi zararlar verebileceğinin farkındalar. Bu yüzden akıl ve zeka oyunu seçimi yaparken bin defa düşünüyorlar. Biz de neden ahşap zeka oyunları seçmeleri gerektiği hakkında birkaç küçük bilgi vermek istedik. Buyrun başlayalım.

Neden Ahşap Zeka Oyunları?

İlk önce ahşap malzeme, plastiğe kıyasla daha dayanıklıdır. Daha zor kırılır, daha zor eskir. Yani çocuğunuza ya da öğrencilerinize alacağınız bir ahşap zeka oyununu yıllarca kullanabilirsiniz.

Bununla birlikte ahşap, doğal bir üründür. Herhangi bir kimyasal madde içermez ve %100 geri dönüştürülebilir. Yapımında çocuk sağlığını tehdit eden bir madde yoktur. Bu sebeplerden dolayı güvenle ahşap malzemeli oyun ve oyuncakları tercih edebilirsiniz.

Ahşap Malzemeli Zeka Oyunları

Şu an piyasada bulunan birçok zeka oyununun hem ahşap hem de plastik versiyonları var. Biz plastik çocuk sağlığına zararlıdır, kesinlikle almayın demiyoruz. Aksine plastik maddeden üretilen oyunların fiyatı ahşaptan üretilenlere kıyasla çok daha uygundur. Tabi ki tercih edilebilir. Tercih ederken sadece plastiğin geri dönüştürülebilir ve sağlık mevzuatlarına uygun olup olmadığına bakın. Mesela İlkokul Market’teki akıl ve zeka oyunlarının hepsi sağlık mevzuatlarına uygundur. Güvenle alabilirsiniz.

Biz sadece ahşap zeka oyunlarının daha kullanışlı ve dayanıklı olduğunu söylüyoruz. Ayrıca çok daha popülerler. Bunu da ekleyelim.

Gelelim ahşap malzemeli zeka oyunlarına. Neredeyse tüm oyunların ahşap ve plastik olmak üzere iki çeşidir var. Biz birkaç tane ahşap malzemeli oyun sayalım hemen size: Mangala, reversi, 3 Taş / 9 Taş, Surakarta, Koridor(Quoridor, labirent, engel, blook), Red City, Soma küpleri,  dama, dümen oyunu, Jenga(Kule, Denge)… Liste uzar gider. Bunlar en çok tercih edilen akıl ve zeka oyunlarından sadece birkaçı.

Ahşap zeka oyunları hakkında daha detaylı bilgi almak ya da fiyatlarını öğrenmek isterseniz linke tıklayıp ahşap zeka oyunlarının tüm detaylarını görebilirsiniz. Şimdiden herkese keyifli oyunlar, bol eğlenceler.

avast premier

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN