Ahmet Davutoğlu’na Meclis önünde barikat!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu,  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun iddiaları ve siyaset-mafya-medya ilişkisi hakkında bugün saat 15.00 TBMM Çankaya kapısında basın açıklaması yapacağını duyurdu. Ancak açıklama öncesi polis Meclis kapısı önüne barikat kurarak açıklama yapılmasına izin vermedi. Bunun üzerine partililer açıklama yapmak isteyince kısa süreli arbede yaşandı.

“HANGİ KANUNA GÖRE TOPLANDI?”

Tartışma sırasında emniyet yetkilileri 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nu hatırlatarak, “Siyasi Partiler Kanunu’na göre siyasi partinizde yapabilirsiniz, burada yapamazsınız” derken, Gelecek Partililer ise “iki hafta önce burada 10 binler toplandı, hangi kanuna göre toplandı? Ben bildirimde bulunmak zorunda değilim. Basın açıklaması yapmak için izne de gerek yok, bildirime de gerek yok. Anayasada ilgili hükümler açıktır” dedi.

Yaşanan gerginlik üzerine Gelecek Partililer alkışlarla durumu protesto etti. Ahmet Davutoğlu, polisin engellemeleri üzerine farklı bir noktada basın açıklamasını gerçekleştirdi. Davutoğlu ve beraberindekilerin temiz siyasete dikkat çekmek için beyaz gömlek giydiği görüldü.

“KARŞILAŞTIĞIMIZ TAVIR VE TUTUM MECLİSİN İTİBARINA YAKIŞMADI”

Davutoğlu’nun konuşmasının satır başlıkları şu şekilde:

*TBMM milletimizin vicdanı milletimizin iradesinin makamıdır. Son günlerde yapılan tartışmalar bağlamında biz Gelecek Partisi olarak burada düşüncelerimizi ifade etmek üzere geldik.

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN