Adana ve Şanlıurfa’da Kaçak İçki Operasyonu

Adana Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı operasyonla Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri Türkiye için önemli operasyonlardan birine imza attı.

Kaçak alkol üretimi ihbarı üzerine Adana, Ankara ve Şanlıurfa illerinde eş zamanlı operasyonlarla dün, önemli gelişmelere imza atıldı. Yılbaşı için satışa hazırlanan kaçak alkollü içecekler, Adana Emniyet Müdürlüğünce başarılı bir şekilde tamamlandı.

Yeni yıl için hazırlanan ve satılması planlanan kaçak içkiler zamanında el konulmasaydı birçok kişi zehirleyecek ve ölüme sürükleyecekti. Kaçak içki üretimi yapılan depoya baskın düzenlenerek 787 şişe bandrolsüz kaçak rakı şişesine ve 5 bin 200 adet ise rakı şişelerine ait kapaklar ele geçirildi. 15 bini aşkın birçok markaya ait içki etiketleri, 30 litre kadar ise kaçak viski ele geçirildi. 35 litreye yakın da rakı ele geçirildi. Kaçak içki imalatında uzmanlaşan sahtekarlar, 1 adet alkol metre ile bin 500 adet birçok markaya ait boş şişeyi doldurulup satılmak üzere tutmuş. Rakı üretiminde kullanılacak 1 litre de anason maddesi emniyet birimleri tarafından bulundu.

Ankara, Adana ve Şanlıurfa’da düzenlenen operasyonlarla 14 kişinin gözaltına alındığı belirtilirken, başka bir yerle bağlantılı olunup olunmayacağı da araştırılıyor. Ayrıca yakalanan şahısların ise adli süreçlerinin devam ettiği edinilen bilgiler arasında yer alıyor. Operasyonların başarılı bir şekilde yürütülmesi neticesinde 2 milyon TL’ye yakın haksız kazancın ve kazanç ile birlikte oluşabilecek vergi kaçakçılığının engellendiği emniyet birimi tarafından bildirildi.

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN