Adana Film Festivali’nde Ödüller Sahiplerine Verildi

Adana Altın Koza Film Festivali’nin adı değişmesinden sonra yeni adıyla ilk kez düzenlenen Adana Uluslar arası Film Festivali, Çukurova Üniversitesi’nde gerçekleşti. Birçok ünlünün de katıldığı film festivalinde ödül töreni oldu ve ödüller sahiplerine kavuştu.

Adana Uluslararası Film Festivali, Ceyda Düvenci ve Cem Davran’ın sunumuyla gerçekleşirken Sanatçı Zuhal Olcay ile Piyanist Selim Atakan sanatını döktürerek konuklara şarkılar sundu.

12 filmin yarıştığı Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nın jüri başkanlığını yönetmen ve senaryo yazarı Tayfun Pirselimoğlu yaptı.

Jüride ayrıca yönetmen Emin Alper, görüntü yönetmeni Türksoy Gölebeyi ve oyuncular Hatice Aslan ile Muhammet Uzuner görev yaptı.

Festivalin en önemli ayağı olarak gösterilen Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda, Erhan Tuncer’in ‘Ağustos Böcekleri ve Karıncalar’, Mehmet Can Mertoğlu’nun ‘Albüm’, Kıvanç Sezer’in ‘Babamın Kanatları’, Handan Öztürk’ün ‘Bana Git De’, Hiner Saleem’in ‘Dar Elbise’, Çağdaş Çağrı’nın ‘Geçmiş’, Yüksel Aksu’nun ‘İftarlık Gazoz’, Reha Erdem’in ‘Koca Dünya’, Güven Beklen’in ‘Mehmet Salih’, Çağan Irmak’ın ‘Nadide Hayat’, Derviş Zaim’in ‘Rüya’ ve Cemil Ağacıkoğlu’nun ‘Tarla’ adlı eserleri yarıştı.

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN