Açık Emar Çekimi

Açık Emar Çekimi

Özel teknolojiye sahip olan açık emar hastalara büyük avantajlar sağlar.  Kapalı alan korkusu olanlar rahatlıkla bu işlemi yaptırabilirler. Çocuk ve bebek hasatlarda emar çekilmesi mümkündür. Görüntüleme işlemi süresi minimum süreye iner. Sabit kalamayan hastalarda en doğru sonuçlar görüntülenir. İşlem sırasında herhangi bir ağrıya ve sızıya neden olmaz. Yan etkisi yok denecek kadar azdır. Minimum sürede maksimum doğru sonuç alınması mümkündür.

Açık Emar Nedir?

Üç tarafı açık ve minimum gürültü kapasitesi ile çalışan emar cihazına açık emar denir. Son yıllarda ilerleyen teknolojinin sayesinde geliştirilen görüntüleme tekniğidir. Emar sistemleri kas ve iskelet sisteminde meydana gelen hasarlı dokuların tespit edilmesi için çok sık başvurulan bir görüntüleme tetkikidir.  Bu sistem sayesinde en doğru teşhis konulur ve erken dönemde tedavi imkânı elde edilir. Kapalı emar istemine göre çok kısa sürede çekim tamamlanır.

Açık Emar Kimlere Uygulanır?

Yaşı ilerlemiş ve kısmi felç gibi durumlardan dolayı tek başına emar çekilmesi mümkün olmayan hastalar, bebek ve çocuk gibi aynı pozisyonda uzu süre sabit kalması mümkün olmayan hastalar, klostrofobisi olan kişiler ve 45 dakika gibi uzun bir süre kapalı tünel içerisinde kalamayan kişiler için geliştirilmiştir. Refah ve rahat bir ortam oluşturması nedeni ile sık sık tercih edilir. Ayrıca doğru sonuç verme imkânı yüksek olduğu için doktorlar tarafından da ilk tercih edilen tetkiktir. Açık emar uygulaması kolay olduğu için her zaman diğer tetkiklere göre daha avantajlıdır.

Anestezili Rahim Filmi Nasıl Çekilir?

Rahim içerisinde bulunan kanallarda herhangi bir sorun olup olmadığını anlamak için uygulanan rahim görüntüleme işlemi hafif dereceli de olsa ağrı ve acı oluşturabilir. Bu işlemin daha kolay ve başarılı uygulanması için anesteziye ihtiyaç duyulur. İşlemden en az 20 dakika öncesinde hafif sedasyon uygulanır ve hastanın rahatlatılması sağlanır. Rahim filmi fiyatları belirlenirken anestezi işleri dikkate alınır.

Rahim Filmi Kullanım Alanları

Rahim boşluğunun görüntülenmesi ve jinekolojik sorunların teşhisi için tercih edilir. Genellikle, miyom ve polp gibi zararlı yapıların oluşup oluşmadığının tespiti, tüp bebek tedavisi, düşük ve kürtaj sonrası rahim içerisini değerlendirmek, over kanserlerin teşhisi, kanallarda tıkanıklığa da darlık gibi durumların tespiti için uygulanır. Rahim filmi fiyatları insanlar fazla geldiği için tercih edilmez. Doğru teşhis ve tedavi imkânı sağladığı için maddi olarak büyük avantajlar sağlar.

Tüplerde tıkanıklık ya da yapışıklık gibi durumların varlığı gebelik oluşmasını engeller. Para kazanma amacı olan tüp bebek merkezleri işlemi sürekli tekrarlamak için rahim içi boşluğu görüntülemeden direkt olarak tüp bebek tedavisine başlayabilir. Görüntüleme işlemi sonrasında kısırlık durumunun temek nedeni öğrenilir. Bu sayede tüp bebek tedavisi ilk denemede başarılı sonuç verebilir. Rahim filmi ücretleri uzun süren tedaviler ile kıyaslandığında avantajlı miktarlardır.

Rahim Filmi Nasıl Uygulanır?

İşlem öncesinde anestezi uygulanır. İlacın etki etmesi beklenir. Anestezi işlemi gerçekleştikten sonra servis ve rahim içi steril hale getirilir. Rahim içi boşluğu kontrast madde ile doldurulur. Tüpler ve kanallar tamamen net bir şekilde görüntülenir. İşlem için kullanılan madde yakıcı ve acı verici bir madde değildir. Bir çeşit tuzlu sudur. Rahim filmi ücretleri ve uygulama şekli hakkında detaylı bilgi alarak işlem için karar verebilirsiniz.

Rahim Filmi Fiyatları

İşlem süresi, anestezi tekniği, doktorun tercih edilme sıklığı, işlemin yapıldığı hastanenin konumu, kullanılan görüntüleme cihazı markası rahim filmi ücreti tutarlarını etkileyen faktörlerdir. Rahim filmi fiyatları bu nedenle işlem yaptırmadan önce klinik ve hekim tercihi konusunda araştırma yapmalısınız.

Etiketler

YORUM YAZIN