Açık Emar

Açık Emar

Bir tarafı kapalı olan emar cihazı kullanılarak yapılan görüntüleme tetkikine açık emar denir.  Kas ve iskelet sisteminde meydana gelen hasarların tespiti için kullanılır. İleri teknolojiye sahip bir görüntüleme tetkikidir. Farklı hastalıkların teşhisinde başvurulur. Her yaştan hastaya güvenle uygulanabilir.

Hastaların yaşı ve genel sağlık durumu açık emar tetkikinin uygulanması için önemli değildir. Hasta ne durumda olursa olsun güvenlidir. Yan etkisi kapalı emar sistemine göre çok daha azdır. Konforlu ve acısız bir işlemdir. Cihazın çözünürlüğü yüksek olduğu için görüntü kalitesi de yüksektir. Hastalara geniş ve ferah bir ortamda tetkik yapılma imkânı tanır.

Açık Emar Kimlere Uygulanır?

Morbid obezite derecesinde fazla kilosu olan, başını e ayaklarını yatıramayan ya da yüksekte tutmayan, tek başına emar çekilmesi mümkün olmayan felç geçiren, sabit duramayan bebek ve çocuklar İçin tercih edilir. Özellikle bebeklerde ve çocuklarda tek başına emar çekilmesi mümkün değildir. Korku ve endişe yaşadıkları için işlem sırasında sabit kalamazlar. Kapalı emar sisteminde bebeklerin emarının çekilmesi çok zordur.

Klostrofobisi olan kişiler kapalı emar sisteminde kalamadıkları için bu işlem yaptıramazlar. İşlem süren 45 dakika kadar uzun olması, cihazın tünel şeklinde kapalı olması ve nefes darlığının gelişmesi gibi nedenlerden dolayı doğru sonucun alınması mümkün değildir. Bu nedenle açık emar işlemi bu hatalar için önerilir.

Anestezili Rahim Filmi Nasıl Çekilir?

Rahim filmi sırasında ağrı ve acı oluşumu söz konusudur. Dayanılmayacak derecede bir ağrı olmadığı için anestezi yapmadan işlem yapılabilir. Ancak acı eşiği düşük olan ve doktor fobisi olan kişilerde daha rahat ve sorunsuz bir tetkik yapabilmek için anesteziye gerek duyulur. Anestezili uygulanan rahim filmi fiyatları anestezi uygulanan işleme göre daha maliyetlidir. Ancak hastaların konforu bu işlemde çok daha yüksektir.

Rahim Filmi Kullanım Alanları

Avantajları ve uygulama tekniği sayesinde farklı alanlarda kullanılır. Tüp bebek tedavisinde kanalların durumunun ve kısırlık nedeninin belirlenmesinde, kesilmeyen ve düzensiz adet kanamalarının sebebinin araştırılmasında, ard arda yaşanan düşük ve ölü doğum durumlarında ve kanser tedavilerinde tercih edilen bir tekniktir. Rahim filmi ücretleri tüp bebek tedavisinde kısırlığın gerçek nedeni tespit edilmediği sürece çok yüksek maliyetler ortaya çıkar.

Bu nedenle rahim filmi fiyatları kısırlığın gerçek nedeninin tespiti için uygulanan başarı oranı yüksek bir tetkiktir. Bu nedenle işlem maliyetlerini düşürür.

İşlem sayesinde rahim içi net bir şekilde görüntülenir. Bu sayede en doğru teşhisin konulması ve gerekli tedavinin hemen düzenlenmesini sağlar.  Erken teşhis imkânı tanıması ve hastalıkların daha kısa sürede tedavi edilmesine imkân tanıdığı için rahim filmi ücretleri uygun fiyatlar olarak kabul edilir.

Rahim Filmi Nasıl Uygulanır?

İşlem öncesinde hastanın rahatlaması için anestezi uygulanır. Enfeksiyon riskini en aza indirmek ve sağlıklı bir sonuç almak için öncelikle gerekli sterilizasyon uygulanır. Rahim içinde bulunan yapıların tam olarak görülmesi için kontrast madde enjeksiyonu uygulanır. Bu madde dokuların ve diğer yapıların birbirinden ayrılması için gereklidir.

İşlem sırasında kanal içerisinde biriken mukuslar temizlenir. İşlem süresi ortalama 15 dakika sürer. Rahim filmi fiyatları işlem süresine göre değişiklik gösterir.

Rahim Filmi Fiyatları

Hastanelerin hastalarına sundukları bakım hizmetleri ve tetkikleri birbirinden farklıdır. Doktor kadroları, kullanılan cihazların sahip oldukları teknoloji ve hemşirelik hizmetleri aynı olmadığı için işlem maliyetleri de aynı değildir. Rahim boşluğu görüntüleme işlemi yaptıracak kişiler rahim filmi ücretleri hakkında detaylı bilgi alarak kurum seçimi yapmalıdır.

Etiketler

YORUM YAZIN