Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. League of Legends Oyunu Dikkatleri Çekiyor

League of Legends Oyunu Dikkatleri Çekiyor

admin admin -
30 0

Riot Games tarafından yapılan, 27 Ekim 2009 tarihinde çıkarılan, MOBA türü strateji ve savaş oyunudur. Warcraft III’te ki Defense of the Ancients örnek alınarak yapılmıştır. Oyunda kabiliyet ve Rünler sistemi kullanılır. 5 e 5 Dota benzeri bir oyundur. Dota’dan farkı, şampiyonların yeteneklerinin alınan eşyalar sayesinde sağlanmasıdır, yani her eşya şampiyonun yeteneğini arttırır. Takım çalışmasına dayanan ve rakibin alanını istila etmeye yönelik bir oyundur.

Oyunun 4 adet haritası vardır fakat oyun gelişmekte olduğu için, bu sayı değişebilir. Mağaza, oyunun içindeki alışveriş yeridir. Mağazadan şampiyonlar, rünler, totem görünüşleri ve gerekli eşyalar alınır. Rün ise sihirdarların oyunu oynadıkça deneyim ve seviye (level) puanı kazanmasıdır. Oyunda 6 tip şampiyon vardır; Suikastçı, Savaşçı, Büyücü, Destek, Tank ve Nişancı.

Sihirdarların 9 mühür, 9 nişan, 9 damga ve 3 cevher olmak üzere 30 rün dizme hakkı vardır. Oyunda yapay zekaya (botlara) karşı oynanabilir veya ‘’özel’’ seçeneğinden arkadaşlarınızla oyun kurabilirsiniz. Oyunda 120’den fazla şampiyon vardır ve oyun geliştikçe yeni şampiyonlar eklenmektedir. Her şampiyonun kendine özel 5 yeteneği vardır. Bu yetenekler baz alınarak eşya seçimi yapılır. Oyunun haritaları: Sihirdar Vadisi, Uğursuz Koruluk ve Sonsuz Uçurumdur.

Oyundan Bazı Görüntüler:

League-of-Legends

maxresdefaultdfs

Şampiyon Listesi:

League_of_Legends_rainbow_hero_cells_www_FullHDWpp_com_-e1354656059959-790x418

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir