Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Beyin Kansızlığı Hastalığı ve Tedavi Şekli

Beyin Kansızlığı Hastalığı ve Tedavi Şekli

admin admin -
17 0

Bu, başlı başına bir hastalık değildir; daha çok, başka hastalıklarla birlikte gö­rülür. Fazla kan kaybı, damar sert­liği, kurşun, tütün, kömür zehirlen­melerinde şiddetli baş dönmesi, kus­ma, bulantı halleriyle kendini belli eder. Şiddetli olunca hasta bayılır, hayatı tehlikeye girer.

Beyin Kansızlığı Tedavisi

Beyin kansızlığına uğrayan bir hastayı hemen yatırıp din­lendirmen, alkol, kolonyayla soğuk suya batırılmış bezlerle vücudunu ovmalı, pencereleri açıp hastanın te­miz hava almasını sağlamalıdır. Kan kaybı çok olmuşsa, hastaya kan ver­menin büyük faydası olur. Kansız­lık genel olarak vücuttaki kanın za­yıflığından ileri geliyorsa karaciğer hulâsaları, demirli, bakırlı, arsenikli ilâçlarla kanı kuvvetlendirmek ge­rekir.

Beyin hastalıkları genel olarak ha­yati önemi olan rahatsızlıklardır. Bugünkü tıp birçok beyin hastalığı­nın tedavisinde başarılar sağlamak­ta, bazı beyin hastalıkları da ameli­yatla tedavi edilmektedir.

(Beyin hastalıklarının en önemli­leri arasında olan beyin urları, be­yin kanseri, beyin frengisi, trengi, kanser, ur maddelerinde yazılmış­tır).

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir