Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Ağlayan Çocuklarla Uçakta Seyahat Etmek

Ağlayan Çocuklarla Uçakta Seyahat Etmek

admin admin -
20 0

Her şeyden önce şu bilinmelidir ki kimse uçağa eğlenmek için çocuk getirmez. Çoğumuz bir çocuğun uçakta ağladığına şahit olmuşuzdur. Haykıran o bağırışlarına şahit olurken, kimimiz kafayı yiyecek dereceye dahi gelmiş olabilir. Hiçbir seyahatte çocuk sesi çekilmez bunu herkes biliyor ve bu konuda hepimiz hemfikiriz. Beni yanlış anlamanızı istemem, ben çocuk düşmanı değilim. Yalnızca izlenecek yöntemleri birlikte irdelemeye yardımcı olmak istiyorum.

Elbette bir sorun var ortada ve bu sorunu birlikte tartışmalı ve çözüm arayışına girmeliyiz. Kendi çocuklarımız var ve uçakta ağlayıp avazı çıktığı kadar zırlıyorlar ne yapmalıyız, ya da susması için neler yapmalıyız. Buna bizzat şahit oluyorum çünkü çocuğumuz var. Sizlerin nasıl hissettiğini anlayabiliyorum.

Bilirsiniz ki 4 yaş üzeri çocuklarla seyahat etmek daha keyif verici oluyor size sorular soruyor, sizi güldürüyor, bazı şeyleri merak ediyor ve yeni bilgiler öğreniyor. Buda çocuğunuzu ebeveynleri olduğunuzdan ötürü size keyif veriyor. Keyif verici bir yolculuk oluyor. Ancak bu kısa yolculuklar için geçerli. Uzun yolculuklarda 4 yaş ile 8 yaş arasındaki çocuklarda rahatsızlık verici olabiliyor.

Örnek vermek gerekirse daha büyük çocuklarla seyahat edince elinizde bir laptop olduğunu düşünün normal bir şekilde koltuğunuzda müzik dinleyip araştırmalar yapıyorsunuz, ön koltuğunuzda oturan çocuk koltuğunu geriye yaslayınca size rahatsızlık verebiliyor. Çocuğa da hak vermek gerekir sonuçta sıkılıyor elinde değil.

Bebekler eğlence için ağlamaz, uzun yıllar boyunca bebeklerin ağlamaması için icatlar geliştirilmiş ancak bir türlü başarılı olunamamıştır.

Uçağınızda bir bebek varsa sabırlı olmaktan başka hiçbir çözüm yok. Bir gün hatırlıyorum da uçakta seyahat ederken bir talihsizlik yaşamıştım, ancak bu tatlı bir talihsizlik diyelim. Hemen arka koltukta 1 saat boyunca ağlayan mızmız bir bebekle seyahat etmiştim. Bebek ağlıyor ağlamasına ama koltuğunda etrafında rahatsız olan kişilerse bebeği susturmak için çaba gösteriyor tam bir komedi. Birlikte gülüyorlar, bir ordan değişik sesler çıkartarak bebeğin dikkatini dağıtmaya çalışyor, diğeri oradan bir çikolata uzatıyor sanki kandıracakmış gibi, bebek tabi bunu anlamaz. Ağlamaya devam etti.

Neticeye gelirsek eğer bir bebeği ağladığı zaman susturamadığımız zamanlarda olabiliyor. Bu yüzden bunun için önlemler almakta yarar var, örneğin bir kulak tıpası yanınızda bulundurabilirsiniz. Bir kulaklık ve bir de mp3 çalarda olabilir. Varsa sizlerinde önerilerini alabilirim.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir