Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. İncir’le E-Ticaret’e Başlama İmkanı

İncir’le E-Ticaret’e Başlama İmkanı

admin admin -
19 0

Evet evet yanlış duymadınız. E-ticaret‘e başlamak ister misiniz diye soruyorum. Oturduğunuz yerden, ayağınızın altına milyonlarca ürünün satışını yapabiliyorsunuz. Nasıl mı?
Kendi mağazamızdan, kendimiz, ailemiz ve arkadaş çevremiz için alışveriş yaparak sitenizin tanıtımını yapabilirsiniz ve ardından çevrenizdeki kişilerin sizin sayfanızdan alışveriş yapmaları taktirde ek gelir elde imkanı bulabiliyorsunuz. hepsiburada.com , ciceksepeti.com, gittigidiyor.com … vb. sayfalar gibi kendinize ait bir alışveriş sitesini ( e-ticaret sitesi ) kurabilmeniz için size destek vermektedir. Bu firma, şu an referans sistemi ile çalışmaktadır. Yani, kendi sitenizi kurabilmeniz için, birisinin size referans olması ve kayıt etmesi lazımdır. 4 farklı paket bulunmaktadır. Pembe, başlangıç, orta ve ileri paket. Bunlardan dilediğinize, paketlere belirlenen ücretleri ödeyerek kayıt olabiliyorsunuz. Ayrıca, isimtescil.net sayfasından bir domanin adı almanız gerekmektedir.
Sistemi biraz açmak gerekirse; incir.com sitesi olmasaydı; e-ticarete başlamak için şunları yapmanız gerekmekteydi:
– Şirket kurmalısınız
– E-ticaret yazılımı
– Domain-Hosting-Tasarım
– Bankalardan Sanal pos ve güvenlik sertifikası
– İyi ve güçlü bir satın alma birimi
– İyi ve Güçlü bir satın alma birimi
– Depo-Lojistik-Paketleme ve iade birimi
– Müşteri Hizmetleri – Call center
– Hukuk-Muhasebe-Finans birimi
_ Personel giderleri ve reklam bütçesi
– Ve bütün bunlar içinde Sermaya; minimum:50.000tl

İncir.com sitesi, siz e-ticaret‘e başlama kararı verdiğiniz taktirde ve sayfanın belirlediği ücreti karşıladığınız taktirde yukarıda saymış olduğum bütün maddeleri size tanımlamaktadır. Şu anda en uygun paket, kadın paketi. 99 tl yıllık ücreti var. Bunun dışında, sistemde 4 farklı paket vardır. Yıllık paket de var sınırsız paket de var. Bu demek oluyor ki, 2000 tl ‘lik bir ürünü, kendi açmış olduğunuz siteden 1800 tl’ye alabiliyorsunuz..Çok uygun fiyatlara, ürünlerinizi alabiliyorsunuz ve satışa çıkarabiliyorsunuz.
Ayrıca, siteyi kullandığınız süre içerisinde, kişisel gelişiminiz ile ilgili bir çok eğitime katılabiliyorsunuz. Birçok şehirde, eğitimler ve toplantılar olmaktadır. Ayrıca, kurmuş olduğunuz sitenizin yönetim panelinde ise; online eğitimlere katılabiliyorsunuz.
Örnek olarak kendi kurmuş olduğum siteyi inceleyebilirsiniz. Bu sitem, başlangıç sitesidir. Daha ileride, sitenin imkanlarını çoğaltma imkanı bulunacaktır. 

İncir sitesini inceleyebilirsiniz. Ayrıca, sitesini kurmak isteyen adaylar,daha detaylı bilgilendirmeleri için, benimle iletişime geçebilirsiniz. ([email protected], skype: gamze.dincbas1)

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir