Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Bebeğinizi Emzirirken Kaliteli Süt Verin

Bebeğinizi Emzirirken Kaliteli Süt Verin

admin admin -
19 0

Anne sütü içmeyen çocuklarda hem fiziksel olarak hem de ruhsal olarak bir takım bozukluklar görülüyor. Anne bebeğine süt vermeyi ihmal etmemelidir. Hatta, süt vermeden önce besin, protein ve vitamin değerlerini korumalıdır. Aksi takdirde vereceği sütün bebeğe bir katkısı olmayabilir. Anne, bebeğin önemli ve gelişimin en çok olduğu yaşı 0-12 ay süre arasıdır. Anne, bebeğini doğumundan itibaren 12 ay süreye kadar kesinlikle anne sütünden faydalandırmalıdır. Bu bebeğin gelişimine ve ruhsal dengesine büyük katkılar sunacaktır.

Anne dengeli ve her türlü vitamini almalıdır ki çocuğuna daha sağlıklı süt verebilsin. Aksi takdirde sütün kalitesinden ve eksik vitaminlerden ötürü, annenin vereceği sütün hiçbir önemi kalmaz. Çeşitli besin değerlerinden, var olan bir çok vitamin farklı farklı gıdalardan almalıdır. Bunun için uzman bir hekime başvurup detaylı bilgi almak gerekir. Bebek emzirmeyi veya bebeğe süt vermeyi basit sanan, bunu kolay bir iş olarak gören varsa yanılır. Bebeğe süt vermekten çok, bebeğe nasıl kaliteli süt sağlayabilirim? Diyerek bebeğinize süt verin.

Ayrıca hazır bu konudayken Annelere bir tavsiyemiz daha var bol bol sıvı tüketmeleri gerektiğini vurgulayalım. Bu sıvı sade ve doğal su, elma suyu, portakal suyu şeftali suyu ve bir çok alkol, asit kafein içermeyen sıvıyı içebilirler.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir