Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Seher Çağla Demir Ankara’da Patlatan Kişi

Seher Çağla Demir Ankara’da Patlatan Kişi

admin admin -
17 0

Seher Çağla Demir Kimdir?

Seher çağla demir 1992 Marmara Ereğlisi doğumlu ve Marmara Ereğlisi’nde çocukluğu geçmiş, Türkiye vatandaşıdır.
Seher Çağla Demir’in ailesi Kars Kağızman’ın Çengilli köyündendir. Seher Çağla’nın ailesi bundan 30 yıl küsür önce, Kars’tan Tekirdağ’ın Marmara Ereğlisi ilçesine göç etmiştir.  Son günlerde yani 13 Mart 2016 tarihinde Ankara patlamasında Dünya ve Türkiye gündeminde adından çok söz ettirdi.

Seher’in cansız bedenine ait parçalar, olay yeri inceleme ekibinin bulgularına göre, Ankara’da patlayan bombalı eylemin bulunduğu alandaydı. 37 kişinin yaşamını yitirdiği bu patlamada, Seher Çağla Demir bir numaralı şüpheli olarak gündeme oturdu. Çünkü bedenine ait parçalar patlamanın gerçekleştiği aracın içerisinde bulundu.

Kısaca ilköğretim ve lise hayatından bahsedecek olursak: Seher Çağla Demir ilköğretim ve ortaokulunu Marmara Ereğlisi 75. Yıl Cumhuriyet İlköğretim okulunda bitirdi. Bu dönemde birlikte okuduğu arkadaşları hala Marmara Ereğlisi’nde bulunmaktadır. Seher Çağla Demir’e arkadaşları Seher diyormuş. Çağla ismini ortaokulda hiç kullanmazmış. Yalnızca kimliğinde geçen Çağla ismini arkadaşları hiç kullanmıyormuş.

Seher ortaokulu bitirdikten sonra Liseyi yine, Marmara Ereğlisi’nde bulunan, Marmara Ereğlisi Çok Programlı lisesinde okudu. Lisede okuduğu bölüm bilgisayarlı muhasebe bölümüdür. O dönemde 4 adet bölümü bulunan Çok Programlı Lisesinde şu bölümler vardı; sayısal, eşit ağırlık, sözel ve bilgisayarlı muhasebe bölümleriydi. gündem haberler

Seher lisede, 1. Sınıfını bitirdikten sonra 2. Sınıfa başlamadan önce bilgisayarlı muhasebe bölümünü seçmiştir. Lise hayatına bu bölümde devam eden seher çağla demir, mezun olunca 2 yıl boşta kalmış, bu boşluğunda hem çalışıp hem dershaneye gitmiştir.

YGS ve LYS sınavlarından kendine göre yeterli puanı alarak Balıkesir Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümüne yerleşmiştir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir