Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. ROMANYA’DA 6 AYLIK AGH FIRSATI HEMEN BAŞVUR

ROMANYA’DA 6 AYLIK AGH FIRSATI HEMEN BAŞVUR

admin admin -
32 0

Romanya’da 6 Aylık Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH) Fırsatı

 1_agh11jpg

E-gençlik Derneği LIVE-Learn to get Involved, Volunteer in Europe Projesi kapsamında Romanya’da 6 aylık AGH projesine katılacak gönüllüler arıyor:

Asociatia de Tineret, Culturaşi Educatie “Speranta Râmniceana”, Romania tarafından koordine edilen ve E-gençlik Derneği’nin gönderen kurum olduğu projeye Türkiye’den 3 gönüllü gönderilecektir.

Proje 1 Ekim 2014 ve 1 Nisan 2015 tarihleri arasında Romanya’nın Ramnicu Sarat şehrinde gerçekleşecektir.

Projenin amacı yaygın öğrenme metodları ile birlikte ana okulunda ve ilkokullar da ki çocuklar ile çalışmaktır. Proje kapsamında Ramnicu Sarat şehrinde ki ana okulu ve ilkokulda ki imkanı kısıtlı gençler ile çalışmalar yapılacaktır.

Proje aktivitlerinde yaygın öğrenme metodları kullanılarak sürdürülebilir bir öğrenme süreci oluşturulacaktır. Proje süresince gönüllüler sokak aktiviteleri, sanat, kültür gibi konularda kampanyalar, yaygın öğrenme metıdları ile forum tiyatrosu, labirent tiyatrosu çalışmaları yapacaklardır. Ayrıca fotoğrafçılık, açık alan, flashmob, tartışma, atölye çalışmaları, kütüphane çalışmaları, değerlendirme aktiviteleri organize edeceklerdir. Bunun yanında halk ile iç içe etkinlikler düzenleyecek olan gönüllüler, FORTES gençlik merkezinde, parkalarda, şehir merkezinde, müzede, belediye konferans salonunda, kültür merkezinde aktiviteler hazırlayacaklardır.

Gönüllüler, Romanya kültürünü tanıyacaklar, Romence dil desteği alacaklardır. Ayrıca proje kapsamında kültürlerarası öğrenme, saygı, hoşgörü, aktif vatandaşlık kavramlarını yakından tanıma ve içselleştirme şansı yakalayacaklardır.

Proje kapsamında yol masrafları 275 Euro’ya kadar karşılanacaktır.

Başvuru için Europass CV ve Motivasyon Mektubunuzu [email protected] adresine 17 Ağustos 2014 tarihine kadar göndermeniz gerekmektedir

Kaynak: http://eurodesk.ua.gov.tr/avrupa-firsatlari-duyurular/0080.aspx

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir