Hayat Pedi – Hayatpedi.com

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Yaşam
 4. »
 5. 5. Dalga Film Yorumları ve Özeti

5. Dalga Film Yorumları ve Özeti

admin admin -
17 0

5.DALGA FİLM YORUMLARI

Uzaylılar Dünya’ya saldırıyor. Bahsi geçen ülke de insanlara benzeyen fakat aslında, insan olmayan sadece bu görünümde olan uzaylıların, dünyaya saldırısını konu alan bu yapıtta, saldırıda sağ kurtulmayı başaran bir genç kızın dramını ve başından geçenleri anlatıyor.

Aksiyon ve macera olan film aynı zamanda bilim kurgu türünde tatlı mı tatlı bir yapıttır.  Başrollerinde Chloë Grace Moretz, Nick Robinson, Alex Roe olan yapıtın diğer bazı oyuncuları ise Liev Schreiber, Ron Livingston, Maggie Siff, Maria Bello, Maika Monroe’dir.

Başrol oyuncularından Chloë Grace, filmdeki adıyla Cassie uzaylıların 5. dalga da dünyadaki insanları yok etme çabasından, sağ kurtulmayı başarmak ve dünyada sağ kalanlar arasında kardeşini bulmak için çabalıyor. Bu çaba sırasında, uzaylı olup olmadığı konusunda şüpheye düştüğü bir gençle tanışır ve çocuk ona yardımcı olmaya çalışır.

Hayatta kalmak için mücadele eden Cassie, uzaylıların yarattığı her biri birbirinden öldürücü olan 5 dalgadan sağ kalmak için çocukla hareket eder ve kardeşini bulmaya yönelir.

5th Wave Rick Yancey adlı romandan esinlenerek filme çevrilen 5. Dalga (The 5th Walve), Susannah Grant, Akiva Goldsman ve Jeff Pinkner tarafından yazılıp sinemaseverlere kitap tadında bir yapıta çevrildi. Filmin yönetmeni J Blakeson’dir

Hekese iyi seyirler dileriz.

5. dalga film yorumları, 5 dalga film yorumları, beşinci dalga film yorumları, 5. dalga film özeti, 5. dalga filmi, beşinci dalga film özeti, beşinci dalga film yorumları, beşinci dalga film yönetmeni,

5.Dalga film yorumları (bazı sitelere göre)

 • Süper olacak bence.
 • Mükemmel bir başyapıt. Romanı da güzeldi.
 • Bu filmin kitabına aşığım eğer kitaba bağlı kalıp filmi çekmişlerse mükemmel bir film olacağını biliyorum ama eğer alev deneyleri gibi kitabın kapağı açılmada film yapılmışsa kitabı okumayanlar için iyi, fakat kitabı okuyup filme gelenler için büyük bir hayal kırıklığı olacaktır.
 • uzay uzaylı filmleri beni hep etkilemiştir artı tek mekana bağlı kalmadan çekilmiş güzel bir filme benziyor sabırsızlıkla bekliyorum
 • god bless amarika 😀 Şu emerigalılar olmasa uzaylılar bizi duman edecek.:D
 • Yapım abd olunca dunyayı onların kurtarması normal değil mi san marinolular mı kurtarsın
 • Fragmanın yayınlandığı ilk günden itibaren büyük bir merakla bekledim, vizyona girer girmez de iş çıkışı koşa koşa gidip ilk bulduğum seansa aldım biletimi. Velhasıl kelam, bir şeyleri sırf devam filmine saklayabilmek adına harcamışlar filmi. Sakin, yavan bir başlangıç filminden öteye gidememiş. Ayırdığım zamanın karşılığını alabilmek adına devam filmini izlerim elbet, umarım filmin fragmanında yükseltip boşa çıkardıkları beklentiyi devam filmiyle karşılayıp telafi ederler bu durumu…
 • Beğenmeyenleri anlayamadım. Nasıl klasik bir konusu var. Bence konusu klasik uzaylı filmlerinden farklı. Ben beğendim. Devamı çekilirse devamı için de sinemaya giderim.
 • kahrolası çapraz tekelleşme. yapımından dağıtımına ve gösterimine kadar tüm süreçleri ellerinde bulunduran özellikle amerikan menşeili küresel medya kuruluşlarının esiri olmuş sinema dünyasına hoş geldiniz! Kendi ülkemizde dahi misafiriz: umduğumuzu değil umduklarını izletiyorlar. Hasılı kelam, onlar bunları izletedursun, bizler de farkında olmadan yabancılaştığımız dünyamıza sam amcanın köpeği olarak havlarken bulalım kendimizi.
  Tek kelimeyle: USA’ndık

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir