Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Kaçırdığınız Fırsatları Tekrar Yakalayabilirsiniz!

Kaçırdığınız Fırsatları Tekrar Yakalayabilirsiniz!

admin admin -
52 0

Düzenli bir öğrenim ve eğitimden sonra hayata atılışın eşiğinde bulu­nan pek çok genç vardır ki, utangaç­lık, kendine güvensizlik yüzünden, belki de çok yakınlarında bulunan, kucaklarına düşmeyi bekleyen başa­rıdan yoksun kalmışlardır.

Her han­gi bir işe girmek için; iş isteyeceğimiz yere ya da kimseye, isteğimizi hakkıyla belirtememek, kendimizi gereği gibi tanıtamamak yüzünden, kim bilir, ne büyük imkânlar, fırsat­lar kaybetmişizdir! Ne kadar önem­li, karlı, faydalı işler vardır ki ya acelecilik, ya çekingenlik, ya lüzum­suz bir kendini beğenmişlik, ya da aşırı bir alçak gönüllülük gösterisinden dolayı, farkında bile olunmadan, kaçırılıp gitmiştir!

Vaktin değerini bilmek, ondan za­manında faydalanmak, başka bir de­yimle, vaktini boşuna harcamamak da başarının sırları arasındadır. Es­kiden bu hususun önemini “vakit nakittir” (vakit paradır) sözü ile ne kadar güzel anlatmışlardır.

Vakitten söz açılmışken, vaktin düzenlenmesi konusunda, çalışma vakitleriyle dinlenme vakitlerinin öl­çülü bir şekilde ayarlanması. gerek­tiğini de belirtmek yerinde olur. Ça­lışmasını bilmek kadar dinlenmesi­ni de bilmelidir, bu işi her iki nokta arasında vücutla zihnin yapısına gö­re sınırlandırmalıdır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir