Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Yakından Televizyon İzlemeyin!!!

Yakından Televizyon İzlemeyin!!!

admin admin -
18 0

Televizyon herkesin evinde hatta iş yerlerinde istisnasız olarak bulunan bir araçtır. Hemen hemen hepimiz televizyon karşısında az veya çok vakit geçiririz. Peki televizyon izlemenin ne gibi zararları vardır ? Yapılan araştırmalar sonucu televizyon izlemenin obezite, tembellik gibi rahatsızlıklar başta olmak üzere bir çok hastalığa neden olduğunu söylenmiştir. Peki bu zararlar nelerdir ?
Uyku sorunlarına yol açmaktadır.

  • Bağışık sistemini olumsuz yönde etkilemektedir.
  • Çocuklarda erken ergenliğe neden olmaktadır.
  • Televizyon karşısında saatlerce hareketsiz kalmak obeziteye yol açmaktadır.Liverpool üniversitesinde yapılan araştırmaya göre televizyonda yayınlanan gıda reklamları yüzünden çocuklarda abur cubur yeme oranını %134‘e çıkartmaktadır.

Bunlar araştırmalar sonucu ortaya çıkan sonuçlardır. Televizyonun diğer zararları ise yayınlananuygunsuz haber, cinsellik, şiddet gibi görüntülerin çocukların gelişimini olumsuz yönde etkilemektedir. Ayrıca bu seviyesiz programlar nedeniyle çocuklarda uyku problemi görülebilmektedir. İnsanları gerçekten uzaklaştırıp olumsuz etkilerini üzerlerine taşıyan televizyonlar görsel ve sesli imkanı ile yanlış kararları doğru olarak gösterebilmektedir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir