Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Kar Yağdığında Neler Yapılır?

Kar Yağdığında Neler Yapılır?

admin admin -
18 0

1. Önce çocukluğa dönülür ve “Aaa kar yağıyooo” çığlıkları atılır sonra kazık kadar adam olduğun fark edilir, evde seninle oynayacak ablan da yoktur, birkaç dakikalık nostaljinin ardından gerçekle yüzleşilir; hadi hayata geri dönsek artık.

2. Evde kaldıysan, haftalardır ‘sonra yaparım’ diye ertelediğin işlere el atılır. Misal; kütüphaneyi yerleştirmek, birikmiş ıvır zıvırları ayıklayıp atmak, gardırop düzenlemek, CDleri istiflemek, bilgisayarda birikmiş arkadaş fotoğraflarını sahiplerine e-maillemek gibi gibi.

3. Bol bol kitap okunur. Hatta tek bir kitaba bağlı kalınmaz, beşi aynı anda okunur.

4. Bol bol DVD izlenir, zaten yaptığım küçük arkadaş çevresi anketine göre geçen hafta sonu en fazla yapılan aktivite budur.

5. Yürüme mesafesinde arkadaşların varsa komşu ziyaretine gidilir. Hep beraber evde yemek yapıp, muhabbet edilir. Ekip eğlenceliyse Tabu gibi kutu oyunları oynanır.

6. Gecenin ikisinde ‘Karlaaarrr düşeeeer düşer düşer ağlarım’ çığırarak sokaktan geçen kız grubuna camdan el sallanır. (Şu Nişantaşı kızları da bi alem canım)

7. ‘Let it Snow’ ve ‘Karlar Düşer’den başka kar şarkısı bilmediğimiz için can sıkılır ve kar şarkısı yazmaya başlanır. Büyük duygu seline kapılmadığım için moralim bozulur ama yine de direnilir; “yazacağım, yazacağım”.

8. Kızlarla evden eve telefonla konuşulur, uzun uzun konuşulur, lisedeymiş gibi dedikodu yapılır.

9. Twitter’ın tadı çıkarılır.

10. Uyunur… nedendir bilinmez ama dışarıda kar-yağmur yağarken bir başka güzel uyunur.

11. Eve gelen arkadaşlarla çıkıp kartopu oynanır, kulaklar ve yanaklar kızarır.

12. Aramayı unuttuğun büyükler, arkadaşlar tek tek aranır, nasılsa herkes evdedir.

13. Yürüme mesafesindeyse sinemaya gidilir. Bkz: Az sonra ‘Ejder Kapanı’na gitmek.

14. Kar yağışının yemeksepetini bile vurması kınanır. Yemeksepetinde hizmet veren restoranlar karla beraber neden yarıya düşmüştür anlam verilemez.

15. Salondaki perdeler dibine kadar açılıp eve kar manzarası katılır. Sütlü kahve hazırlanıp camım önüne oturulur, bir de plak konur. Düşünülür, düşünülmez, boş bakılır, dolu bakılır, anılar film şeridi gibi gözden geçirilir, kafada klipler çekilir. Saçmalanır.

16. İşinle ve arkadaşlarınla kavuşman engellendiği için belediyeye küfredilir.

Kaynak: Sabah

Dışarı çıkar iseniz dikkat etmenizi de öneririz.

https://www.youtube.com/watch?v=0sR1tErZZt0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir