Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Sabah Sporu Nasıl Yapılır?

Sabah Sporu Nasıl Yapılır?

admin admin -
30 0

Sağlıklı bir yaşam ve daha fit bir vücut için vazgeçemediğimiz spor…Spor bir haftadan sonra bağımlılık yapar ve bırakmak isteseniz de  bırakamazsınız. Spor hayattır, spor aşktır, sevgidir, sağlıktır. Sporu çok seven biri olarak hepinize tavsiye ediyorum, spor yapan biri hem daha dinç olacak hemde kendine olan öz güveni artacak ve en önemlisi de sağlıklı olacak, koşarken ya da merdiven çıkarken nefes nefese kalmayacak. ‘Benim vaktim yok, bütün gün spor yapamam’  diyorsanız da en azından sabah sporunu yapın derim.

Peki sabah sporu nasıl doğru yapılır, çünkü spor yapmak kadar doğru spor yapmak da önemlidir. İlk önce tempolu bir şekilde yürüyün, ve önünüze çıkan kaldırımları step (yani kaldırım taşına zıplayıp inin, merdivende zıplar gibi) tahtası olarak kullanın, temiz havada bol bol nefes alıp verin ve giderek temponuzu hafif yükseltin.

Koşarken ayak tabanınız yere temas yapmasın yani parmak uçlarınızla yürüyün ve koşarken mutlaka  kollarınızı da kullanın, çünkü kollarınızdan aldığınız güç daha az yorulmanıza yardımcı olur.Mutlaka merdiven çıkın bu bacaklarınızı daha da güçlendirir. Ve sporu bitirdikten sonra  gerdirme hareketlerini yapmayı unutmayın, gerdirme hareketlerini yapmadığınızda o sporun hiç anlamı kalmaz.Unutmayın spor yaşam kalitenizi yükseltir ve günlük işlerde daha az yorulursunuz…

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir