Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Saçınıza Maske Yapın

Saçınıza Maske Yapın

admin admin -
27 0

Bir çok kadın saçlarının mat ve sönük olduğundan şikayetçi. Bu yüzden de kozmetik reyonları bir hayli kalabalık oluyor. Ancak  kozmetiğin yararlarının yanında zararlarının olduğunu unutuyoruz. Halbuki, evde yapacağınız bitkisel bir maske ile daha ilk uygulamayla kendini gösterebilecek tarifler mevcut! Şu an evde bilgisayarın başında otuturken bile saçınıza iyi gelecek bir maske tarifi içinse gerekenler çok basit:

  • Yumurta sarısı
  • Zeytin yağı ve
  • Streç film

Gel gelelim uygulamaya. Yalnız dikkatinizi çekerim bir adımı atlarsanız istediğiniz sonuca ulaşamayabilirsiniz çünkü bu uygulama farklı şekillerde şahsım tarafından denenmiştir.

Öncelikle saçlarınızı bir defa şampuanla yıkayıp durulayın. Saçınız havluya sarılıyken yumurta sarısı ve zeytin yağını çırpın. Saçlarınızın uzunluğuna ve kalınlığına göre 1 yumurta sarısı veya 2  ya da 2 yemek kaşığı zeytin yağı veya daha çok ekleyebilirsiniz. Bunu tamamen size bırakıyorum. Yalnız unutmayın; karışımı saçlar ıslakken uygulayın. Kuruyken saça yumurta sürmek saçınızı yapış yapış yapar ve bu yüzden maske amacından sapabilir. Daha sonra saçlarınıza boya yapar gibi saçınızı kalın tutamlar halinde alarak karışımı dipten uca doğru uygulayın. Bu işlem bittiğinde uzun saçlı arkadaşlarımız -benim de yaptığım gibi- saçını özensiz bir topuz yapıp toplayabilirler. Daha sonra streç filmle başınızı bir güzel sarın;  saç ıslak olduğundan sıvı omzunuza doğru akabilir. Hatta hala akıyorsa streç filmin üstü bir havluyla veya tülbentle kapatılabilir.  Bu şekilde 45 dakika beklemeniz gerekir. Daha sonrasında normal bir şekilde (şampuan, saç kremi vs.) duşunuzu alabilirsiniz. Saçlarınız kuruduğunda eskisinden daha canlı ve parlak olduğunu göreceksiniz. Bu uygulamayı haftada en az 1  kere yapabilirsiniz. Sonuçtan memnun kalacağınıza eminim.

 

Uygulamayı deneyen arkadaşlardan yorumları bekliyorum 🙂

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir