Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Ev Temizlik Malzemeleri Daha Ucuza Nasıl Alınır?

Ev Temizlik Malzemeleri Daha Ucuza Nasıl Alınır?

admin admin -
24 0

Ev temizlik malzemeleri ev bütçenizin önemli bir tutarını harcayabilir, ancak temizlik çözümlerinin, bulaşık makinesi sıvılarının ve hatta el sabununun maliyetlerini kısmanın bazı kolay yolları vardır. Birazcık planlama yaparak aylık bütçenizi arttırmak zorunda olmadan bazı kaliteli temizlik malzemelerini stoklayabilir ve bunlardan tasarruf edebilirsiniz. Aşağıda ev temizlik malzemelerinin maliyetini kesebileceğiniz bazı önemli ip uçları bulabilirsiniz.

Toptan alışveriş yapın

n11, gittigidiyor, hepsiburada, ofix  gibi mağazalar bu türde alışverişlerinizi yapabileceğiniz  harika yerlerdir. Pek çok markalı ürünü dev boyutlarda bulabilirsiniz. Temizlik ürünlerini  ucuza almanın yeni bir yolunu arıyorsanız, her siparişte birkaç lira biriktirmenize yardımcı olabilecek mağaza kuponlarına göz atın. Aynı zamanda, markalı üründen biraz daha ucuz ve kalite açısından biraz farklı, denk bir mağaza markasına geçmeyi düşünebilirsiniz.  Öyle ki  bazı sitelerde yüzlerce ev temizlik malzemesinde geçerli indirim kuponları  bulabilirsiniz. Tek yapmanız gereken alışveriş yaptığınız mağazanızın online kuponlar kodları kullanıp kullanmadığına bakmak ve tasarruf etmek için bunları kullanmak. Kuponları nasıl ve ne şekilde kullanabileceğinizi şuradaki hepsiburada promosyon kodu örneğini inceleyerek öğrenebilirsiniz.

 

Kendi temizlik çözümlerinizi yaratın

Hemen uygulayabileceğiniz en iyi tasarruf ip uçlarından biri de kendi temizlik çözümünüzü yaratmaktır.  Sirke her iş için kullanabileceğiniz harika bir temizlik malzemesidir; mutfak ve banyoları dezenfekte etmek, temizlemek ve kokuları gidermek üzere sadece suyla karıştırmanız yeterlidir. Sirkeyi hidrojen peroksit ile karıştırmak ise daha derin bir temizlik sunar ve bu ürünleri kullanmak mağazalardan pahalı parfümler ve çözümler satın alma ihtiyacını azaltacak veya hatta ortadan kaldıracaktır.

Çok amaçlı bir çözüm için bulaşık sabunu kullanın

Bulaşık sabununun halıdan leke çıkarmak veya cam temizlemek gibi çift görev görebileceğini biliyor muydunuz? Bulaşık sabunu halılar, kıyafetler, çarşaflar ve hatta camlar üzerindeki inatçı lekelerden kurtulmak için gereken tüm maddeleri içerir. Sadece sıcak su ile karıştırın ve ovalayın.

Tek kullanımlık ürünleri yeniden kullanılabilir ürünler ile değiştirin

Tek kullanımlık eldivenler, tek kullanımlık sabun bezleri ve tek kullanımlık cam temizlik fırçaları son derece kullanışlıdır, ancak geleneksel temizlik malzemelerinden çok daha pahalılardır. Lastik eldivenler, sabun bezleri ve çok amaçlı ovalama fırçaları gibi geleneksel temizlik malzemelerine sadık kalın, böylece tek kullanımlık ürünlere yatırım yapmaktan kurtulabilirsiniz. Bir yandan tasarruf ederken, diğer yandan çevreyi koruyabilirsiniz.

Ev temizlik malzemeleri aklınıza esen her yerden alışveriş yapmaktan vazgeçmezseniz cebinizdeki diş olabilirler, kuponları kullanın ve temel ürünlere bağlı kalın. Ev harcamalarınızdan bugün tasarruf etmeye başlamak için bu ipuçlarından herhangi birini kullanabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir