Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Suparnatural Dizisi Türkiye Versiyonu ile Ekranlarda

Suparnatural Dizisi Türkiye Versiyonu ile Ekranlarda

admin admin -
27 0

Suparnatural dizisinin Türkiye ye uyarlanıp ekranlara geleceği söylentisi, supernatural  dizisi hayranlarını bir hayli şaşırttı. Kimisi bu durumdan hoşlandı kimi öfkesini dile getirdi. Suparnatural Türkiye biraz garip olacağa benziyor. Bu dizinin ülkemize uyarlanması için ülkemizin olaylara bakış açısı öncelikle değişmesi gerekiyor. Buda biraz zor olacağı için mümkün değil. Bu dizinin ülkemizde yayınlanması ve bir insanın tanrı olarak gösterilmesi bazı kesimleri öfkeye nefrete dönüştürebilir. Hatta dizinin yayınlanacağı STAR TV yi bile zora sokacağını düşünüyorum.  Supernatural kelimesini Türkçeye çevirdiğimizde ‘Doğaüstü’ anlamına geliyor. Filmin konusundanda anlaşılacağı üzere dizi bu ismi bir hayli hak ediyor. STAR TV ekranlarında 3 Kasım 2015’te yayınlanacağı söylenen dizinin kapak fotoğrafı dahi çıktı. Dizinin ismi Doğaüstü olarak ekranlarda olacağı söyleniyor.

doğaüstü

Dizinin baş rolünde Kadir doğulu olacağı söyleniyor. Bir de Kerem Bursin’den söz ediliyor.

Baş rol oyuncularını twitter alemi pek beğenmesede, dizinin orjinalindeki kahramanlara benzeyenleri isteyenler çok.

Supernatural dizisi Türkiye versiyonu baş rol oyuncularına tepki gösterenlerin tweetleri şöyle:

supernatural1 supernatural2 supernatural3 supernatural4 supernatural5 supernatural6 supernatural7

Dizinin konusunu, takipçisi olmayanlara ve merak edenlere birkaç araştırma yaptık, bunu wikipedia aracılığıyla sizlere aktarmaktayız.

Suparnatural dizisinin çıkışı ve ilk yayınlanan yeri, ayrıca dizi ekibinin ilk yıllarda geçen zorlu günleri şöyle:

Supernatural, Amerikan The WB Kanalında, daha sonra da The CW kanalında yayınlanmaya devam eden bir korku serisi olup bütün ülkeyi ardından bütün dünyayı neredeyse etkisi altına alan bir dizidir. Dizi korku, gerilim, dram ve komedi gibi birçok türden de etkiler taşıyan bir gençlik dizisidir. Başrolünde Jared Padalecki (Sam Winchester) ve Jensen Ackles (Dean Winchester) oynamaktadır. Dizi Warner Bros Television Network tarafından 13 Eylül 2005’te Kanada/Vancouver’da çekilmeye başlanmıştır. Dizinin 2. sezonu 28 Eylül 2006’da, 3. sezonu ise 4 Ocak 2007’de yayınlanmaya başlanmıştır ancak grev dizinin ilerleyişini olumsuz etkilemiştir. Grevden sonra 4.sezon 18 Eylül 2008’de başlamıştır.

Supernatural dizisinin konusu:

Dizi Dean Winchester ve Sam Winchester kardeşlerin babalarının kayıp olmasından sonra tekrar bir araya gelip Sam’in bıraktığı avcılığa geri dönmesiyle başlar. İki kardeş hayatlarını babaları ile beraber, annelerinin küçükken bir varlığın yakarak öldürmesi sonucu insanları bu gibi varlıklardan korumaya adamışlardır.

Fakat avcılık ile uğraşmak istemeyen ve normal bir yaşam sürmek isteyen Sam babası ile tartışarak evi terketmiştir. Yıllarca abisi ve babasından ayrı yaşayan Sam, üniversitede eğitim görmüş, Jessica isminde bir kız ile evlenme aşamasına gelmiştir. Üniversiteden mezun oldukları gece uzun zamandır görmediği abisi Dean, babasının birkaç haftadır kayıp olduğunu ve yardımına ihtiyacı olduğunu söyler.ffe37171-ec00-40b7-ba32-4f6dc98a8037

Sam babasını bulmak için son bir kez abisinin yardımına gider. Babasını arayışları netice vermeyince Dean ona yeniden avcılığa dönmesi için teşvik eder fakat Sam kabul etmez. Aynı gece Sam eve dönünce, nişanlısı Jessica’nın annesi gibi tavana yapıştığını görür. Müdahale etmesine fırsat kalmadan Jessica’nın alevler içinde kalarak ölmesine tanık olur. Bunun üzerine Sam, hem insanları bu gibi yaratıklardan kurtarmak için hem de annesini ve nişanlısını öldüren yaratığı bulup yok etmek için yeniden avcılık yapmaya başlar.

Dizi, kardeşlerin insanların gerçekte varolmadığını zannettiği birçok tür yaratık, hayalet, şeytan vb. varlığın avcılığını yaptıkları ve bu macerala sırasında yaşadıklarını anlatır. Dizide, Dean ve Sam arasındaki özel ilişki ön plandadır. Dean, içki ve kadın düşkünüdür. Fakat, oldukça cesur ve gururludur. Kardeşi Sam’e ona olan bağlılığı etkilenmemizi sağlar. Dean eğlenceli, klasik rock hayranı ve hiçbir şeyden korkmayan biri gibi görünsede onunda korktuğu ama saklamayı tercih ettiği şeyleri vardır ve Sam bu yüzden çok zorlanır. Sam ise merhametli, zeki birisidir. Dizi boyunca iki kardeşin başından geçen duygusal, dramatik, komik ve korku dolu maceralar vardır.

Soru ve Görüşlerinizi Yorum Olarak Bekliyorum

supernatural, doğaüstü, supernatural türkiye, doğaüstü star tv, supernatural turkey, supernatural dizisi, supernatural türkiyese başlıyor, supernatural nezaman, supernatural türkiyede nezaman, super natural star, supernatural hangi kanalda

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir