Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Metro Turizm’in Tüm Türkiye’ yi Üzen Son Kazası

Metro Turizm’in Tüm Türkiye’ yi Üzen Son Kazası

admin admin -
54 0

 Bolu’ da meydana gelen Metro Turizm Aş. ye ait otobüs kazasını protestolar sürüyor. Sosyal medyada en çok protesto edilen kaza bir önceki Metro Turizme ait otobüslerin kazalarını akıllara getirdi. Twitter’ da tt olan konu popülerliğini sürdürüyor. Kısa sürede binlerce kişinin #metroturizmikullanmıyorum tagını tweetlemesi sonucu twitter da türkiye gündemine oturan konu haline geldi. Metro turizmin son 12 yıllık kaza blançosu 1658 can alarak gerçekleşmiş. Kazaya ilişkin ufak bir bilgi verelim istedik. Web sitemizi takip eden kullanıcılarımızda bilgilensin istedik.

600x0_cr__UserFiles_Images__upload_2015_7_15_OTO-KAZA

Kaza bu sabah saat 04.15 sıralarında, TEM yolunun Bolu Dağı Tüneli mevkiinde meydana geldi. Niğde’den İstanbul’a gittiği belirtilen 68 DK 464 plakalı otobüsün sürücüsü Tuncay Sütçü, yağıştan dolayı kayganlaşan yolda direksiyon kontrolünü yitirdi. Kayan otobüs bariyerlere çarptıktan sonra devrildi. Bu otobüsün hemen arkasında bulunan ve Ordu- İstanbul seferini yapan 34 ZZ 5974 plakalı otobüsün sürücüsü kazayı fark edince ani fren yaptı. Sürücünün kontrolünü yitirdiği bu otobüs de kayarak sol şeridin kenarında bulunan çelik bariyerlere çaptı ve ardından beton bariyerlerin üzerine çıktı.

Kazanın hemen ardından Metro Turizm tepki görürken sosyal medyada da protestolar başladı.

Soru ve Görüşleriniz İçin Lütfen Yorum Yapınız…

metro turizm kazası, metro kazası, metro turizme ait kazalar, metro turizm kazaları, metro turizm kazalarının hepsi, metro turizm bolu kazası, metro turizm bolu tüneli kazası, metro bolu kazası, metro turizm bolu, metro bolu, bolu metro kazası, bolda metro kazası, bolada tünel kazası metro, metro tünel bolu kazası

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir