52 kent için alarm verildi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarılarının ardından İstanbul’da etkili olması beklenen kar yağışı sabahın erken saatlerinde başladı. Kente girmek isteyen TIR ve kamyonlar ise Silivri’de durdurularak parklara yönlendirildi. Lapa lapa yağan kar yağışı ile birlikte üst geçitler ve yol kenarları beyaza büründü. İstanbul genelinde kar yağışı etkisini kaybetmeden devam ediyor.

Kar yağışı akşam saatlerinde artacağını belirten CNN Türk Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, “Normal bir kar yağışı ama biz tedbirlerimizi almazsak afete dönüşüyor. Yoğun bir kar yağışı olacağı görülüyor. Şunu da söyleyeyim. Bu soğuk havada kar kalp hastaları için tehlikeli. Kesinlikle onlar dışarı çıkmasınlar. Bunlar kalp krizini tetikleri. Ulaşımda problemler olmadan bu işi atlatalım inşallah.” dedi.

Yoğun kar yağışı beklenen Artvin, Bitlis, Erzincan, Giresun, Gümüşhane, Kars, Kayseri, Konya, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Samsun, Sivas, Tokat, Trabzon, Tunceli, Bayburt, Karaman, Ardahan ve Yalova, yoğun kar yağışı ile birlikte kuvvetli rüzgar beklenen Ağrı, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bursa, Erzurum, Hakkari, Kırklareli, Kocaeli, Muş, Sakarya, Tekirdağ, Van, sağanak beklenen Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Hatay, Kahramanmaraş, Siirt, Şanlıurfa, Batman ve Osmaniye, yoğun kar yağışı ve sağanak beklenen Şırnak için “sarı”, yoğun kar yağışı ve kuvvetli rüzgar beklenen İstanbul için “turuncu” uyarı yapıldı.

Etiketler

YORUM YAZIN