Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. 6 Adımda Sivilcelerinizi Makyajla Kapatın

6 Adımda Sivilcelerinizi Makyajla Kapatın

admin admin -
4 0

Sivilcelerimi Makyajla Nasıl Kapatırım?

İhtiyacınız olanları aşağıda sıraladık

Astrenjan
Pamuk
Pamuklu çubuk
Kapatıcı
Makyaj süngeri
Yüz pudrası
Fondöten
Fondöten fırçası20199_963590957025338_4248854355679570561_n

Uygulanışı

1. Biraz pamuk parçasına astrenjan dökün ve sivilceli bölgelerinizde aşırı nemlenmeyi azaltmak için bunu sivilcelerinize uygulayın.

2. Sonraki aşamada cilt tonunuza uygun bir kapatıcı kullanın. Bir ton daha açık bir kapatıcı kullanmaktan kaçının. Bu sivilceli bölgenizin daha görünür ve dikkat çekici olmasına neden olur.

3. Kapatıcınıza pamuklu çubuğu daldırın ve hafif dokunuşlarla yüzünüzü uygulayın. Bu pamuklu çubuğu bir kez kullandıktan sonra tekrar kapatıcınıza temas ettirmeyin. Bu bakterilerin makyaj yoluyla yayılmasına neden olabilir. Eğer biraz daha kapatıcılık istiyorsanız başka bir pamuklu çubuk kullanın.

4. Bir makyaj süngeriyle yüz pudranızı bolca uygulayın. Bunu uygularken dairesel ve yumuşak hareketlerle uygulayın. Sivilceli bölgenizin pudra ile tamamen kapandığından emin olun. Eğer biraz daha pudra uygulamanız gerekiyorsa yeni bir makyaj süngeri kullanın.

5. Bir sonraki aşamada cilt tonunuza uygun bir toz fondöten kullanın. Fondöten fırçası yardımıyla kapatmak istediğiniz yerlere dairesel hareketlerle uygulayın.

6. Sivilceli bir yüze makyaj yapımında dikkat edilmesi gereken önemli bir husus da şudur. Makyaj yapıldıktan sonra makyaj yüzde uzun süreyle durmamalıdır. Mümkün olan en kısa sürede makyaj yüzden temizlenmelidir. Çünkü makyaj cilt gözeneklerini tıkayan bir etkiye sahiptir. Ve yüzdeki sivilceler bundan olumsuz etkilenerek daha kötü bir duruma gelebilir.

Soru ve Görüşleriniz İçin Lütfen Aşağıya Yorumlarınızı Bırakın

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir