Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. KPSS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

KPSS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

admin admin -
19 0

Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri uyarınca, bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme işlemleri tamamlandı.

Yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden açıklandı.

Adaylar yerleştirme sonuçlarını ÖSYM’nin internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebilirken yerleştirme işlemine ait yerleştirme sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.

YERLEŞTİRME SONUÇLARINA İLİŞKİN SAYISAL BİLGİLER

Ortaöğretim yerleştirme türünden tercih yapan 151 bin 917 adaydan 2 bin 35 kişi herhangi bir kadroya yerleşme başarısı gösterirken boş kontenjan kalmadı.

Önlisans yerleştirme türünden tercih yapan 163 bin 142 adaydan ise 4 bin 119 kişi açılan kadrolardan birisine yerleşirken bir kontenjan ise boş kaldı.

Lisans yerleştirme türünden de 158 bin 133 aday tercihte bulundu. Sadece 7 bin 52 lisans mezunu memur olma şansını yakalarken, 6 kontenjan da boş kaldı.

kpss, kpss yerleştirme sonuçları, kpss sonuçları açıklandı, kpss sonuçları, kpss sonuçları sayısal, kpss sonuçlarına nasıl bakılır, kpss 2015 sonuçları, kpss sonuçları 2015 bakma

Soru ve Görüşleriniz İçin Lütfen Aşağıya Yorumlarınızı Bırakın…

Kaynak: Mynet.com

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir