Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. YAĞLI CİLTLER İÇİN EVDE MASKE

YAĞLI CİLTLER İÇİN EVDE MASKE

admin admin -
24 0

İlk olarak 1 çay kaşığı nane yağı, 1 yemek kaşığı yoğurt, 1 çay kaşığı kil ile 1 yarım ezilmiş muzu uygun bir kap içerisine koyarak karıştırıyoruz. Karışımın kıvamı kremsi olana kadar karıştırmayı sürdürüyoruz. Sonrasında maskemizi cildimize uygulayarak 15 dakika kurumasını bekliyoruz. Son olarak cildimizi bol ılık suyla duruluyoruz.

nane maske

Bu maskeyi haftada bir uygulayarak hem cildinizin kendini yenilemesine hem de yağ dengesini korumasına destek olabilirsiniz.
PATATES MASKESİ
Öncelikle küçük boyutlu haşlanmış bir patatesin kabuklarını soyarak uygun bir kaba irili ufaklı doğruyoruz ve ardından çatal yardımıyla kremsi kıvama gelene kadar eziyoruz. Patatesi ezdikten sonra içerisine yarım çay bardağı ılık süt döküyoruz ve bir süre daha karıştırıp bırakıyoruz. patates maskeCildimizi ılık suyla yıkayarak küçük bir ön temizleme işlemi yapıyor ve ardından maskemizi cildimize uyguluyoruz. Sonrasında 15 dakika kadar bekleyip tekrar cildimizi bol ılık suyla duruluyoruz. Bu maske ile cildimizin nem dengesini ayarlamasına yardımcı oluyoruz. Hafta bir uygulayabilirsiniz.

Soru ve Görüşleriniz İçin Lütfen Yorum Yapınız.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir