Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Bronz makyajın 5 sırrı

Bronz makyajın 5 sırrı

admin admin -
21 0

Yaz mevsiminin vazgeçilmez makyajı kesinlikle bronz makyaj! Defilelerde, kırmızı halıda gördüğümüz bronz makyajı kendimize uygulamanın tam zamanı… Güneşten açılmış saçlarımız, hafif yanmış tenimiz zaten doğal bronz etkisini bizlere verse de, şimdi sizlere bronz makyajın 5 sırrını açıklıyoruz.

Bronzer kullanarak elmacık kemiklerini belirginleştir

Eğer sen de Jennifer Lopez veya Kardashianlar gibi belirgin elmacık kemikleri istiyorsan, mutlaka bronzer kullanmalısın. Böylece yüz hatlarını daha da belirginleştirebilirsin. Cilt renginden birkaç ton koyu bronzerı elmacık kemiklerinin üzerine sürüp, üzerine de cilt renginde mat pudra kullanmalısın.

Bronz ışıltılı eyeliner

Göz kapağınıza ışıltılı eyeliner uygulayabilirsin, böylece ışıltılı göz makyajına kolay bir şekilde bronz etkisi verebilirsin. Kirpik diplerinden başlayarak, göz kapağının sonuna kadar ince çizgi çizmelisin. Eğer daha doğal bir görüntü istersen, ufak bir fırçayla eyelinerı dağıtıp far etkisi verebilirsin.

Özgür kirpikler

Yaz sıcağında maskara sürmene hiç gerek yok. Doğal ve ışıltılı makyaj için kirpiklerini özgür bırak.

Dumanlı gözler

Gündüzden geceye pırıltılı bir geçiş yapmak istiyorsan, simli krem farları denemelisin! Kahve ve bronz tonlarındaki farı göz pınarından başlayarak göz kapağının sonuna doğru uygula. Bizim sana tavsiyemiz, göz pınarına açık tonları, göz kapağına doğru da koyu tonları tercih etmelisin. Hacimli maskaranla makyajını tamamlayabilirsin.

Bronz kuyruk

Alternatif bir bronz göz makyajı önerisi ise altın bir kuyruk! Bronz tonlarındaki eyelinerini melek kanadı şeklinde uygulamayı denemelisin. Göz pınarından başlayarak kirpik diplerinin sonuna kadar eyelinerını uzat. Daha sonra, göz kapağının sonundan kaşlarına doğru ufak bir üçgen çiz ve içini bronz eyelinerınla boya.

İşte bu kadar kolay!

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir