Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Bebeğinizin Plajdaki Güzel Pozlarını Yakalamanın 5 Değişik Kuralı

Bebeğinizin Plajdaki Güzel Pozlarını Yakalamanın 5 Değişik Kuralı

admin admin -
6 0

Tatil planlarınızda deniz ve güneş varsa ve tatilden ailenizle birlikte çekilmiş harika plaj fotoğrafları ile dönmek istiyorsanız, Bebek, Çocuk ve Aile Fotoğrafçısı Yeşim Saraçer’in sizler için hazırladığı 5 ipucunu mutlaka okuyun…

1. Her ne kadar çocuklu aileler deniz kenarına en çok sabah 10.00-12.00 ve öğleden sonra 17.00-19.00 arasında çıksa imag2531da bu saatler ideal ışığın olduğu saatler değil. Yine de bu saatlerde çekim yapmak durumunda kalırsanız, güneşin sert gölgeler yaratmasını fırsat bilip fotoğraflarınızı siyah beyaza çevirerek yüksek kontrastlı değişik kareler elde edebilirsiniz.

2. Işığın en güzel olduğu saatler yazın yaklaşık 19.00’dan sonra başlar ve aslında güneşin batmasından önceki son yarım saat ve güneş battıktan hemen sonraki ilk yarım saat en güzel zamanlardır. Siz gene de çekiminize daha erken, yani 19.00 gibi, başlayarak çocuklarınızın ortama ısınmasını sağlayarak, güneş batmadan önceki bu sınırlı dakikaları daha verimli kullanabilirsiniz.

3. Çocuklarınızı, bize hep öğretildiği gibi güneşe doğru konumlandırmak yerine, güneşi onların arkasına alacak şekilde çekin. Böylece hem gözlerinin güneşten rahatsız olmasını önler hem de daha hoş ışığı olan kareler elde edersiniz.
claudia-galanti-ustsuz-yakalandi-paparazzi-unluler-claudia-galanti-ustsuz-miami-13408734. Yanınızda çocuklar için atıştırmalıklar bulundurmayı unutmayın. Deniz kenarında bir piknik fikrine bayılacaklarından emin olabilirsiniz. Ayrıca, çekim esnasında farklı aksesuarlar kullanarak fotoğraflarınıza farklılık katabilir ve fotoğrafları çekilirken çocuklarınızın oyalanmalarını sağlayarak daha doğal kareler yakalayabilirsiniz. Dekoratif bir yelkenli tekne, büyük boy kürek, deniz yıldızı, dürbün, korsan bandanası gibi aksesuarlarla çekiminizi aynı zamanda eğlenceli bir plaj macerasına dönüştürmeniz mümkün!

5. Aile üyeleri ve kardeşler arasındaki kıyafetlerde bir uyum yakalamaya çalışın. Deniz kenarı fotoğraflarına beyaz/ turkuaz keten gömlekler, lacivert-beyaz çizgili etek veya elbiseler ve çıplak ayaklar çok yakışır!

Soru ve Görüşleriniz İçin Yorum Bırakın 🙂

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir