Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. BAŞAK BURCU TEMMUZ AYI BURÇ YORUMU YEŞİM ARPAT

BAŞAK BURCU TEMMUZ AYI BURÇ YORUMU YEŞİM ARPAT

admin admin -
6 0

Temmuz ayı, Yükselen Başak burcu için gizli düşmanlarını, sakladığı projelerini ve dinlencesini temsil eden 12. evinde Venüs Jüpiter kavuşumu ile açılıyor. Ayın ilk günlerinde güzel bir tatil fırsatı yakalayabilirsiniz. Ruhunuz dinlenir ve etraftan sakladığınız projelerinizde çok şanslı gelişmeler yaşarsınız. Tatil yapmak, gizli bir gönül ilişkisi yaşamak ve yaratıcı işlerinizde ilham yakalamak için Temmuz ayının ilk günleri oldukça idealdir.

2 Temmuz’da Oğlak burcunda bir dolunay var. Sevglinizle veya çocuklarınızla, gençlerle ilişkilerinizde hassas zamanlar yaşayabilirsiniz. Onlarla ilgili fark edeceğiniz bir durum sizi üzebilir veya onlara alınabilirsiniz. Yaratıcı yeteneklerinizi konuşturmanız gerektiğinde bir tıkanma yaşayabilirsiniz. Haftanın geri kalanında İkizler burcundaki Merkür; Venüs , Neptün ve Uranüs’le uyumlu bir görünüm yapıyor olacak. Başarınız pekişecek, takdir toplayacak, dinlenip tazelenecek ve bir projenizde size yardımcı olabilecek bir çözüm ortağı bulacaksınız. Adeta zor meseleleriniz ardı ardına kolaylaşacak.

Temmuz ortalarına geldikçe Başak burcu için gökyüzünün etkisi sertleşmeye başlıyor. Venüs’ün Satürn’le karesi esnasında cesaretiniz azalabilir veya tatilinizn ortasında işinizle ilgili bir gündemin içinde bulabilirsiniz. Güneş, Merkür ve Mars arka arkaya Pluto ile karşıt açı yaptığında arkadaşlarınızla, kazancınızla veya eğlenceli olması gereken bir konuda takıntılı hale gelebilirsiniz. Kazancınızla ilgili riskler alabilir, arkadaşlarınızı kırabilirsiniz. Yaratıcılığınızı kullanabilmek için aşırı uğraşabilir, bu uğurda inatçı ve kontrolsüz de olabilirsiniz. Sevgilinizle, çocuklarınızla veya gençlerle aranızda gerginlikler baş gösterebilir. Yine de hemen o aralar, Güneş ve Merkür, Satürn’den aldığı destekle Başak burcunu makul, mantıklı ve uzlaşmacı bir noktaya çeker. 16 Temmuz’da Yengeç burcundaki Yeni Ay da inadı ve hırslarınızı bırakmanız ve arkadaşlarınızla aranızı düzeltmeniz veya kazançlarınızı yeniden ve daha doğru değerlendirmeniz için size yardım edecektir.

25 Temmuz’da 20 ayda bir gerçekleşen ve 6 Eylül’e kadar 40 gün sürecek olan Venüs gerilemesi başlayacak. Venüs, şanslı bir gezegen olduğu için dağıttığı şansı biraz kısabilir ama kendi başına zarar vermesi ancak mühim bir gezegeninizle etkileşim içindeyken olabilir. Yükselen Başak burcu için Haziran ve Temmuz ayı boyunca yaşadığı dinlencenin ya da en azından sakin ortamının biraz azalacağı anlamına geliyor bu. Yine de Jüpiter’in de halen Aslan burcunda, 12. evinizde olması bu durumu tadınızın kaçması seviyesine indirmeyecektir. Venüs, Yükselen Başak burcunun 2. ve 9. Evini yönettiği için ve 12. evinde gerilediği için sadece bu 40 günlük gerileme döneminde mühim bir alışveriş, yeni girişeceğiniz projeler, eğitim, tatil veya seyahatle ilgili kararları Venüs gerilemesinden sonraya bırakmanızda fayda var. Venüs 8 yılda bir aynı burçta ve derecede geriler. 25 Temmuz – 6 Eylül 2015 arasındaki Venüs gerilemesi 2007 yılının yaz aylarındaki gerileme dönemiyle aynı derecelerde olacağı için o dönemdeki yaşadıklarınıza benzer temalar tekrar hayatınızda belirebilir.

SORU VE GÖRÜŞLERİNİZİ YORUM OLARAK BIRAKABİLİRSİNİZ

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir